Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

WIGILIA POD TOLKMICKIM NIEBEM - 17.12.2016 (2016-12-19)
WIGILIA POD TOLKMICKIM NIEBEM - 17.12.2016

WIGILIA 

POD

TOLKMICKIM NIEBEM

17.12.2016

Przepraszamy za opóżnioną informację, z powodu awarii serwera.

W sobotę 17 grudnia  uczestniczyliśmy w kolejnej "Wigilii pod tolkmickim niebem". 

O godz. 16:00 zebranych na placu przed Ratuszem powitał Pan Andrzej Lemanowicz – Burmistrz Miasta i Gminy Tolkmicko oraz Pani Magdalena Dalman – Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy. Ksiądz Proboszcz odczytał Ewangelię o Narodzeniu Pańskim i rozpoczęło się tradycyjne łamanie opłatkiem oraz składanie życzeń. 

Organizatorzy przygotowali wiele potraw wigilijnych: pierogi, uszka, barszcz czerwony, kapusta, sałatka, śledzie i wiele ciasta. W przygotowaniu tych smakołyków uczestniczyły tolkmickie instytucje, stowarzyszenia i wolontariusze.

Na „scenie”  uczestnicy z Ośrodka Kultury, Przedszkola, Gimnazjum i Oratorium, prezentowały swoje programy wigilijne, czyli piękne polskie kolędy. Można było też uczestniczyć w dekorowaniu dużej choinki przed kościołem.

Jak zwykle, wszyscy mogli skosztować przygotowanych potraw wigilijnych. Było ich bardzo dużo… nikomu nie zbrakło. 

W krótkiej przerwie między występami wystąpił Pan Krzysztof Orankiewicz – student Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, który wręczył naszym młodym Tolkmiczanom piękne prezenty. Oto, co napisał:

„W ramach Ogólnopolskiej Kampanii Make it Different została stworzona szczególna Świąteczna Akcja "Spełniamy Marzenia". Kampania MiD obdarowała dwie osoby z Tolkmicka, Karolinę Depkę i Macieja Gojke wyjątkowym prezentem! 

Trzy dniowy wyjazd do Barcelony! W planach zawarte są m.in. takie atrakcje jak: Zwiedzanie Barcelony oraz główny cel wyjazdu - mecz zespołu FC Barcelony na Camp Nou. Cała wspólna wyprawa do Barcelony odbędzie się w Styczniu 2017 roku. Relację na żywo będzie można śledzić na stronie internetowej www.facebook.com/kampaniaMiD.

Dziękujemy za ten piękny prezent. 

Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim Organizatorom „Tolkmickiej Wigilii” za włożone serce w przygotowanie tego spotkania.

Szkoda tylko, że wiele osób nie docenia tego ogromu pracy i nie czuje potrzeby uczestniczenia w takich akcjach. Tym, którzy przyszli, dziękujemy za obecność.

Bóg zapłać wszystkim uczestnikom za wykonanie pięknych kolęd. Na ręce Pana Roberta Oleszkiewicza składamy podziękowania za udział zespołów z Ośrodka Kultury i „spięcie”  tego spotkania, władzom Tolkmicka, Księdzu Proboszczowi, tolkmickim instytucjom, stowarzyszeniom, wolontariuszom i osobom anonimowym, których nie sposób wymienić, serdecznie dziękujemy za pomoc i udział w tegorocznej „Wigilii pod tolkmickim niebem” .

Zapraszamy za rok. 

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,457,wigilia-pod-tolkmickim-niebem-17122016.html

Cz.II - http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,458,wigilia-pod-tolkmickim-niebem-czii-17122016.html

Gość Niedzielny: http://elblag.gosc.pl/doc/3605486.Wigilia-pod-golym-niebem

03721870on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart