Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Ministranci


W miniony czwartek – 03.03.2016 r. na Mszy św. o godz. 18:00 w poczet ministrantów przyjęto 5 kandydatów a kolejnych 9 młodych członków naszej wspólnoty stało się kandydatami na ministrantów.  Ksiądz Dariusz Machniak pięknie zorganizował to spotkanie. Uczestniczyły rodziny wszystkich chłopców oraz starszych ministrantów. Przy ubieraniu nowych ministrantów brali udział rodzice a białe komże nakładał Ks. Proboszcz Józef Grochowski oraz Ks. Darek – opiekun tej grupy. Na twarzach wszystkich widać było wzruszenie...

Młodsi chłopcy, kandydaci na ministrantów otrzymali szarfy, które zakładał im długoletni ministrant, dziś już Pan Michał Gzowski. 

Nowi ministranci posługiwali już w Mszy Świętej, sprawowanej m.in. w ich intencji. Wszyscy otrzymali pamiątkowe książki z filmem, ufundowane przez ks. Wiesława. 

Na zakończenie rodzice podziękowali ks. Darkowi i pozostałym duszpasterzom za przygotowanie chłopców do tej uroczystości. Jeszcze tylko wspólne zdjęcie i ....wszyscy poszli na słodki poczęstunek do Oratorium.

Ks. Darek dołożył wszelkich starań, by ta uroczystość wypadła dobrze i na długo pozostała w pamięci chłopców i ich rodzin. Dziękujemy.

Chłopcom życzymy, by słowa przyrzeczenia mocno zakorzeniły się w ich sercach a służba ministrancka dawała im wiele satysfakcji i radości. 

Szczęść Boże.

 

.....................................................................................................................................................

TO JUŻ HISTORIA....

 MINISTRANCI SENIORZY:

Ryszard Szynkowski, Andrzej Dworzecki, Włodzimierz Kapuściany.

 

MINISTRANCI STARSI:

Paweł Kozioł, Piotr Gwoźdź, Fryderyk Sosnowski - Kessler, Michał Gzowski, Marek Rzepnicki, Jakub Sępka, Bartosz Depka, Wojciech Krawczykowski, Karol Gardocki, Patryk Kowalski, Jakub Zamojcin, Maciej Nieszporek.

 

MINISTRANCI MŁODSI:

Maciej Depka, Mateusz Binkowski, Sławomir Małysko, Dawid Brzozowski, Błażej Burcewicz, Wojciech Nieszporek, Filip Czaja, Mateusz Broda, Marcin Puk, Sylwester Sosnowski - Kessler, Kordian Zagaja, Paweł Sawczenko, Potr Sępka, Piotr Siekierko.

   

ZBIÓRKI:

Ministranci młodsi: wtorki godz. 16:30 

Ministranci starsi:  czwartki godz. 19:00 

Opiekun: ks. Proboszcz Sławomir Szczodrowski

========================================================

Zobacz: www.salezjanie-tolkmicko.pl/aktualnosci,138,obloczyny-ministrantow-21112010r.html

===================================================

Dnia 05 maja 2012 r. w Czerwińsku n/Wisłą odbyły się DOMINIKALIA, z udziałem ministrantów z Pogrodzia i Tolkmicka.Szczegóły i zdjęcia na stronach:

 http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/aktualnosci,330,dominikalia-2012.html

http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,124,dominikalia-2012.html

 DOMINIKALIA 2012

 

 

03902784on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart