Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Schola Parafialna


Uwaga:

Bieżące informacje o Scholi Jakubowej w Tolkmicku proszę oglądać na facebooku: https://www.facebook.com/scholkajakubowa?fref=ts

 NASZA SCHOLKA PARAFIALNA.

Scholka powstała na początku października 2013 roku, licząc około 12 osób (w większości były to dziewczynki które, wcześniej prowadził ks.Kszysztof). Z miesiąca na miesiąc liczba dzieci wzrastała. Obecnie scholka liczy ponad 20 osób, są to dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa) oraz, co bardzo cieszy - przedszkolaki. Najmłodsze dzieci są w wieku 4 lat i świetnie sobie radzą, mimo tego że nie umieją jeszcze czytać (uczą się szybko wszystkiego na pamięć).

Scholka gra i śpiewa w każdą niedzielę  na Mszy Św. dla dzieci o godz.12:00. Próby odbywają się raz w tygodniu, w piątki o godz.16:00, w salce Domu salezjańskiego i będą kontynuowane do zakończenia roku szkolnego.

Od września, czyli od początku roku szkolnego, scholka wznowi swoją działalność. Osobami prowadzącymi scholkę są: Pani Magdalena Janowicz i Pan Michał Hofman.

Na co dzień możemy zawsze liczyć na pomoc i współpracę ze strony rodziców dzieci, uczęszczających do scholki. Wspólnie udało nam się zorganizować i uczestniczyć w Cecyliadzie (listopad 2013), Wigilii pod Tolkmickim Niebem (grudzień 2013), Balu Karnawałowym dla dzieci (styczeń 2014), występie przed koncertem Eleni,  podczas którego artystka zaprosiła dzieci ze scholki do wspólnego śpiewu . Było to dla nas ogromne przeżycie i wyróżnienie.

W najbliższych planach mamy...wyjazd - niespodziankę dla dzieci, w ramach zakończenia tegorocznej pracyw naszej parafii. 

Dziękujemy ks.Proboszczowi oraz duszpasterzom za wszelką pomoc i opiekę duchową.  

                                                       Magdalena Janowicz

 

 

BOŻE NARODZENIE 2014 - SCHOLA PARAFIALNA WYDAŁA PŁYTĘ Z KOLĘDAMI

WIGILIA POD TOLKMICKIM NIEBEM 2014

 

Zobacz zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,247,nasza-scholka-parafialna-08062014.html


 

Dostępne załączniki:

03902789on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart