Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

SALOS


SALOS
w Tolkmicku
zaprasza do udziału
 
w ROZGRYWKACH
LIGI SZÓSTEK PIŁKARSKICH
 
Kategorie:
 
A – roczniki 2002 i młodsze (do klasy IV Szkoły Podstawowej)
B – roczniki 1998 - 2001 (V i VI kl. Szkoły Podstawowej 
oraz I i II Gimnazjum).
C (open) – roczniki 1997 i starsze.
 
Pierwszy mecz : 16 marca br.
 
Regulamin i karty zgłoszeń do pobrania na tej stronie.
 
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 14.03.2013
/szczegóły w karcie zgłoszeń/
 
Telefon kontaktowy: ks. Sławomir Szczodrowski  604 994 060
Andrzej Misztal  692 385 907, Grzegorz Rutkowski
 
Dobroczyńcy:  Urząd Miasta i Gminy, Parafia Św. Jakuba Apostoła, Wydawnictwo RADWAN, Firma OMEGA 
 

"Zróbmy biznES"
Stowarzyszenie „ Szkolna 13”  ze  Sztutowa zaprosiło w 2013 roku szkoły gimnazjalne z gmin i miast położonych nad Zalewem Wiślanym do udziału w projekcie edukacyjnym "Zróbmy biznES", którego celem jest propagowanie idei ekonomii społecznej    na terenach wokół Zalewu Wiślanego.

W  projekcie bierze udział  Gimnazjum z Tolkmicka oraz  zespoły  siedmiu  gimnazjów  z Elbląga,  Fromborka, Krynicy Morskiej, Nowego Dworu Gdańskiego, Stegny i Sztutowa.  Nasze Gimnazjum reprezentują uczniowie klasy II a: Michał Klamer i Piotr Siekierko, klasy II b Paweł Korsak , klasy II c: Agnieszka Czebieniak, Karolina Kosznik, Weronika Lachowicz i Kamila Stokłosińska  oraz klasy III b: Natalia Jon, Dominika Podlaska i Joanna Wojtas, których opiekunem jest Jolanta Myszka.

Na początku sierpnia opiekunowie grup i trenerzy uczestniczyli w  dwóch  cyklach szkoleniowych na temat ekonomii społecznej w Mikoszewie. W ostatnim tygodniu(24-29) sierpnia 2013 r. wszyscy uczestnicy razem brali udział w szkoleniach i seminariach, podczas których  poszczególne zespoły przedstawiały siebie, swoją szkołę i okolice na prezentacjach multimedialnych. W tym okresie każdego dnia      z ośrodka „Promyk”  bazy projektu w Sztutowie odwiedzano wybrane miejscowości z nad Zalewu Wiślanego ankietując ich mieszkańców oraz przebywających aktualnie tam turystów w celu poznania ich potrzeb ( mieszkańców) i uwag (turystów), które będą podstawą do założeń biznes planu przedsiębiorstwa społecznego.

Oprócz ankietowania i poznawania ekonomii społecznej było  wiele atrakcji. Między innymi spotkania z ludźmi zaangażowanymi w społeczne inicjatywy: Elbląskim Oddziałem Abstrakcyjnym oraz Przedstawicielami Spółdzielni Socjalnej Wiking. Poruszano  się różnymi środkami transportu: na nogach (przemierzano pieszo  plaże), rowerami,  kolejką wąskotorową i autokarami. Wieczorami oprócz dyskotek były pokazy fireshow przygotowane  przez uczniów Fromborka i Sztutowa, korzystano z basenu, podziwiano nad morzem zachód Słońca, oglądano horrory i komedie, grano w piłkę. Dodatkowymi atrakcjami był spływ kajakowy, wizyta w planetarium  oraz park linowy, który okazał się dla niektórych sprawdzianem możliwości i pokonywaniem lęków. We wszystkich odwiedzanych miejscowościach przewodnikami byli miejscowi uczestnicy projektu. Szczególne  wrażenie zrobiło  Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich i Muzeum Żuławskie w Nowym Dworze Gdańskim. 

Projekt trwa nadal,  odbywają Się spotkania szkoleniowe, z których jedno w Elblągu przeprowadziła Trener Grażyna Rybicka. Końcowym efektem tego projektu edukacyjnego "Zróbmy biznES" jest napisanie 8 biznes planów, z których najlepszy nagrodzony zostanie w grudniu na uroczystej gali, a wszystkie  zostaną przekazane do Urzędów Pracy i Urzędów Gmin dla których zostały napisane i będą gotowe do "użycia" dla chętnych do otwarcia spółdzielni socjalnych. Wszyscy uczestnicy otrzymają zaświadczenie o wolontariacie.  

Udział w projekcie jest przygodą, na której nie tylko uczymy się, poznajemy ciekawe miejsca, ale przede wszystkim zyskujemy nowych znajomych i  PRZYJACIÓŁ.

Organizator projektu "Zróbmy biznES"

​Stowarzyszenie Szkolna 13
ul. Szkolna 13
82-110 Sztutowo

                                                                        Grażyna Rybicka
www.Szkolna13.org


 

 

KOLONIE LETNIE W ZAKOPANEM

28.06 - 10.07.2014

Zobacz: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/aktualnosci,616,kolonie-letnie-2014-zorganizowane-przez-salos-w-tolkmicku.html03902794on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart