Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Gregorianki


MSZE ŚW. GREGORIAŃSKIE NA ODLEGŁOŚĆ


Każdego dnia doświadczamy kruchości ludzkiego życia. Podobnie każdego dnia doświadczamy kruchości ludzkich przyjaźni, więzi i relacji, które były dla nas bardzo ważne. Szczególnym takim doświadczeniem jest strata kogoś bardzo bliskiego. Prawie zawsze myślimy sobie wtedy, że „za wcześnie”, że „jeszcze nie teraz”. Bliskim, którzy odchodzą do Domu Ojca, chciałoby się jeszcze tak wiele powiedzieć, tak wiele przeżyć z nimi różnych spotkań i zdarzeń. Żal i ból, który wtedy przeżywamy i z którym bardzo często przychodzi nam się borykać w samotności nie może stać się ostatnim wspomnieniem. Wierzymy, że „życie nasze zmienia się, ale się nie kończy”. Wszystko to, czego nie zdążyliśmy wyświadczyć, okazać, powiedzieć za życia, możemy uczynić również po śmierci.

Takim szczególnym rodzajem wdzięczności, pomocy i porządkowania spraw ze zmarłymi jest nasza modlitwa. Od VI wieku, za sprawą papieża Grzegorza Wielkiego przyjęła się tradycja 30 Mszy św. odprawianych w intencji zmarłego. Skuteczność tej modlitwy zwanej popularnie „Gregorianką” została potwierdzona w cudownym śnie przez zmarłego współbrata Grzegorza, który właśnie w 30 dniu odprawiania za niego Mszy św. ukazał się i powiedział, że został uwolniony.

My, duszpasterze, jesteśmy głęboko przekonani o wyjątkowej skuteczności tej właśnie modlitwy. Jesteśmy świadomi, że w wielu miejscach nie można zamówić takich Mszy św. z racji braku kapłanów. Dlatego wyrażamy naszą gotowość jako wspólnota Salezjańska w Tolkmicku, by modlić się razem ze wszystkimi potrzebującymi i w intencji wszystkich potrzebujących. Nie ma bowiem większej miłości niż wprowadzić swoją modlitwą osobę nam bliską do nieba; sprawić, aby już wiecznie był szczęśliwym mieszkańcem Domu Ojca. A może kiedyś i my będziemy potrzebowali takiej mądrej i pełnej miłości pomocy?

Msze św. „Gregorianki” można zamawiać za pośrednictwem adresów e-mail, podanych na naszej stronie internetowej. Konto parafii  jest w zakładce „Kontakt”.
O szczegółach będziemy informować zainteresowanych, przesyłając je na adres zwrotny e-mail.
                   

                              Z duszpasterskim pozdrowieniem
                           ks. Proboszcz Sławomir Szczodrowski

03861502on-line:33
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart