Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

BEZ KORZENI NIE MA KORONY DRZEW – III edycja - 29.11.2016 (2016-11-29)
BEZ KORZENI NIE MA KORONY DRZEW – III edycja - 29.11.2016

BEZ KORZENI NIE MA KORONY DRZEW

III edycja projektu z udziałem naszej Parafii

WARSZTATY ARTYSTYCZNE

29.11.2016

29 września członkinie Koła robótek ręcznych, działającego już 10 rok przy naszej parafii, wyjechało do Centrum Spotkań Europejskich” Światowid w Elblągu na kolejne warsztaty artystyczne.

Pod okiem Pani Ewy Bednarskiej - Siwilewicz zgłębialiśmy „Fusing”. Jest to technika stapiania szkła, pod wpływem temperatury w piecach sterowanych komputerowo. Efekty są często zaskakujące, ponieważ włożone do pieca szkło po wypale zmienia swój wygląd. 

W trakcie warsztatów wszyscy uczestnicy wykonywali prace według własnego projektu.. Pomysły były różne. Pomocą zawsze służyła Pani Ewa. Dużo prac wiązało się z tematem Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie prace wkładaliśmy do wielkiego pieca, który zostanie wkrótce włączony. Prace dzisiaj wykonane oraz wcześniejsze, otrzymamy na spotkaniu, kończącym III edycję projektu „Bez korzeni nie ma korony drzew”, które obędzie się przed Świętami w Tolkmicku. 

Jak zawsze, w trakcie przerwy podjęte byłyśmy słodkościami i kawą. Na zakończenie dzisiejszego spotkania zwiedziliśmy pracownię plastyczną w Światowidzie oraz  wystawę, będącą plonem Międzynarodowych Spotkań Artystycznych w Centrum Spotkań Europejskich Światowid”.

Dziękujemy Pani Ewie Bednarskiej – Siwilewicz za dzielenie się z nami swoją wiedzą i doświadczeniami, a są one bardzo, bardzo bogate.  Dziękujemy wspaniałej Pani Teresie Miłoszewskiej, dzięki której uczestniczymy już w III edycji tego projektu. Mamy nadzieję, że będzie ciąg dalszy.  

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art.” w Elblągu i CSE „Światowid”

Partnerzy: Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi "Oleśno - wieś z pomysłem", Stowarzyszenie Oratorium św. Jana Bosko w Tolkmicku, Parafia pw. Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku. Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,452,bez-korzeni-nie-ma-korony-drzew-warsztaty-artystyczne-29112016.html


03808412on-line:33
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart