Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ - CECYLIADA – 26.11.2016 (2016-11-26)
PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ - CECYLIADA – 26.11.2016

PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ

CECYLIADA

26.11.2016

Dzisiaj  w naszym kościele, pod  patronatem honorowym Pana Macieja Romanowskiego – Starosty Elbląskiego, odbył się Przegląd Piosenki Religijnej „CECYLIADA”, ku czci Św. Cecylii, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno - muzycznych. Oficjalnego otwarcia dzisiejszego spotkania dokonał ks. Lech Hebrowski.  Powitanie i prezentacje poszczególnych występów zgrabnie poprowadziło rodzeństwo : Mirella i Błażej Burcewicz. Ponieważ był to „Przegląd” , nie było jury i miejsc. Za swoje występy uczestnicy otrzymywali gromkie brawa. 

Jako pierwsza, piosenkę „Czas nas uczy pogody”  pięknie zaśpiewała Mirella Burcewicz. 

Wspaniale prezentujące się Panie z GOK w Stegnie wykonały utwór „Chlebie najcichszy”, a dzieci i młodzież z Oratorium w Tolkmicku, w czasie przerwy technicznej animowały piosenkę „Fale”.

Justyna Gołębiewska – uczennica tolkmickiego Gimnazjum bardzo ładnie zaprezentowała znany utwór Leonarda Cohena – „Hallelujah” a jej koleżanka – Klaudia Wierzbicka  - „Maryjo, śliczna Pani”. Chórek z tolkmickiego Gimnazjum zaśpiewał „Barkę”, Magdalena Burcewicz -  „Chlebie najcichszy”.

Ksiądz Proboszcz Józef Grochowski świetnie animował piosenkę „Święci idą do nieba”.

Uczennice kl. V ze Szkoły Podstawowej w Łęczu bardzo ładnie wykonały „Hymn na Światowe Dni Młodzieży”, a Magdalena i Aleksandra Burcewicz – „Przyjaciela mam”.

Pani Danuta Podsiadło ze Stegny zaśpiewała „Gdy świt obudzi noc” a Scholka Jakubowa z Tolkmicka – „Wszystkie dzieci idą do nieba”.

Na zakończenie młodzież i dzieci z Oratorium, w podziękowaniu ks. Proboszczowi Józefowi za wielką pomoc i opiekę, jaką wszystkich otacza, za radość, jaką wnosi w ich życie, zaśpiewały chórem „Gdy Janek Bosko”.

Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim wykonawcom,  nauczycielom, opiekunom, rodzicom oraz organizatorom i wolontariuszom, za ogromny wkład pracy w przygotowanie występów, Podziękowania skierował również na ręce Pana Roberta Oleszkiewicza - Dyrektora Ośrodka Kultury za nagłośnienie i oświetlenie Przeglądu. Na ręce Pana Zbigniewa Rutkowskiego – radnego Powiatu, złożył serdeczne podziękowania Panu Maciejowi Romanowskiemu –Staroście Elbląskiemu, za patronat i pomoc w ufundowaniu upominków dla uczestników dzisiejszego spotkania. Podziękował również wszystkim osobom nie wymienionym, które w różny sposób pomogły w organizacji i przebiegu tegorocznej CECYLIADY.

Na koniec, wszyscy uczestnicy, opiekunowie i organizatorzy tego pięknego spotkania otrzymali upominki. Wspólne zdjęcie zobowiązuje wszystkich do udziału w Cecyliadzie 2017. I tak będzie…. Do zobaczenia.

Zdjęcia:http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,451,przeglad-piosenki-religijnej-cecyliada-26112016.html

Zobacz: http://elblag.gosc.pl/doc/3570896.Proboszcz-spiewa-z-dziecmi

03721862on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart