Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

WARSZTATY ARTYSTYCZNE - KADYNY - 20.09.2016 (2016-09-21)
WARSZTATY ARTYSTYCZNE - KADYNY - 20.09.2016

WARSZTATY ARTYSTYCZNE  

W KADYNACH  

20.09.2016

20 września br. członkinie Koła Robótek Ręcznych, działającego przy naszej parafii, po raz kolejny uczestniczyły w warsztatach, realizowanych w ramach projektu „Bez korzeni nie ma korony drzew”. Tym razem było to plenerowe „Spotkania ze sztuką użytkową”, w  Świetlicy wiejskiej w Kadynach.  

Organizatorzy projektu przypomnieli nam stare, zapomniane techniki oraz zaproponowali nowe formy wykonywania przedmiotów użytecznych jak: płaskorzeźby w drewnie /ramy, lustra, anioły/ oraz ceramikę – naczynia użytkowe /misy, patery/. 

Udział w tych warsztatach, oraz wszystkich poprzednich, to dla nas wspaniała atrakcja, możliwość odkrywanie nowych talentów, umiejętności, poznawanie nowych uczestników, nawiązywanie kontaktów. To artystyczne antidotum na problemy dnia codziennego. 

Każda z nas swoje „arcydzieło” otrzymała na własność, by pochwalić się swoimi, nowymi umiejętnościami przed bliskimi, dziećmi, wnukami, znajomymi i wykorzystać wg własnego upodobania.

Trzeba koniecznie zaznaczyć o wielkim sercu i cierpliwości instruktorów, prowadzących te zajęcia, Paniom: Patrycji Pieprzak, Ewie Bednarskiej – Siwilewicz, Pauli Załuskiej oraz Pani Teresie Miłoszewskiej, która to wszystko wspaniale spina. 

Na zakończenie pleneru zorganizowano wystawę prac uczestników oraz wycieczkę po Kadynach, miejscowości  bogatej w historię i zabytki.

Dziękujemy organizatorom tego projektu za kolejne, niezapomniane spotkanie. 

Dziękujemy też z całego serca Pani Dorocie Lebiodzie, prowadzącej Świetlicę wiejską w Kadynach oraz innym , towarzyszącym jej mieszkańcom, za wspaniałe przyjęcie naszej grupy, za ogromną gościnność, której doświadczyłyśmy.

Organizatorzy projektu: Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art.” w Elblągu i CSE „Światowid”

Partnerzy:  Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi "Oleśno - wieś z pomysłem",  Stowarzyszenie: Oratorium św. Jana Bosko w Tolkmicku, Parafia pw. Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku.

Zdjęcia:http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,440,warsztaty-artystyczne-kadyny-20092016.html

03721410on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart