Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

DZIEŃ SKUPIENIA LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA 17.09.2016 (2016-09-20)
DZIEŃ SKUPIENIA LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA 17.09.2016

DZIEŃ SKUPIENIA

LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA

17.09.2016

Wspólne świętowanie Uroczystości św. Stanisława Kostki Patrona Polski i polskiej młodzieży 

Dnia 17 września 2016 r . w naszej parafii swoje skupienie a zarazem i wspólne świętowanie  miała Liturgiczna Służba Ołtarza, pragnąca uczcić Patrona polskiej młodzieży św. Stanisława Kostkę. 

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00 w kościele konferencją na temat: "Msza św. przeżywana świadomie, czynnie i owocnie", a po niej krótkie nabożeństwo w intencji wszystkich członków SLO i ich rodzin. 

Następnie udaliśmy się na "Orlik", aby tam podzielić się na drużyny i rozegrać różne konkurencje sportowe. Główną konkurencją naturalnie była piłka nożna. Walka między drużynami była zacięta, ale jak przystało na ministrantów odbywała się w ogromnej życzliwości i radości. 

Trzecią część spotkania stanowił wspólny grill. Utracone siły w czasie meczu trzeba było wzmocnić.  Nie od dziś wiadomo, że wspólnota stołu łączy i buduje wzajemne relacje. 

Chciałbym podziękować  Panu   Robertowi Popiołkowi, że chętnie podjął się sędziowania i zorganizowania konkursów na "Orliku". Michałowi Gzowskiemu za przygotowanie smacznego grilla. Dziękuję również ministrantom z parafii Łęcze i Pogrodzie oraz ich duszpasterzom za to, że do nas dołączyli tego dnia i w ten sposób mogliśmy wspólnie cieszyć się sobą w święto Stanisława Kostki.

                                                         ks. Lech Hebrowski - opiekun SLO    

03721392on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart