Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 18.09.2016 (2016-09-17)
Ogłoszenia parafialne 18.09.2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

18.09.2016

1. Dzisiaj rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców, również - Dzień Środków Masowego Przekazu. Po Mszach Św. zbiórka do puszek dla ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.

2. Dzisiaj też Uroczystość Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i Młodzieży. O godz. 11:00 Msza Św. dziękczynna za tegoroczne zbiory   z ogrodów, sadów i pól, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla rolników, działkowiczów i sadowników. Na tej Mszy poświęcimy przybory szkolne uczniów, zwłaszcza klas I. W tym ważnym dla nich dniu, niech nie zabraknie również rodziców i nauczycieli.

3. W tym tygodniu: w środę – Święto Św. Mateusza Apostoła, w piątek – wspomnienie Św. Ojca Pio, w sobotę – Miesięczne Wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. 

4. W sobotę 23 września - Dekanalna  Pielgrzymka do naszego kościoła jako Świątyni Roku Jubileuszu Miłosierdzia. O godz. 13:00 Msza Św., na którą serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian. 

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11:00 – spotkanie rodziców    i dzieci I – komunijnych.

6. W sobotę 08 października o godz. 13:30 organizujemy wyjazd do kina na film „Jak Bóg da”. Jest to zabawna komedia o tym, jak Bóg może „zamieszać” w poukładanym na swój sposób życiu. Koszt wyjazdu 20 zł., w tym bilet wstępu - 10 zł. i przejazd autokarem – 10 zł. Zapisy   w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 

7. Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego, w którym jak zwykle, znajdziecie wiele interesujących artykułów. 

8. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

- Łukasz Zakrzewski – kawaler z Parafii Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach i Anna Płyta – panna z parafii tutejszej . Zapowiedź III.

Ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające zawarcie tego małżeństwa, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.

9. Dziękujemy osobom z ulicy Elbląskiej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. Są to Panie: Krystyna Chrostowska, Krystyna Szarlińska, Anna Brzeska, Monika Danilewicz, Jolanta Niedźwiedź, Lidia Barańska, Małgorzata Laskowska, Joanna Sochacka. Bóg zapłać wszystkim Paniom oraz tym, które nie sprzątały, a złożyły ofiarę: Irenie Kurszewskiej, Zofii Różańskiej, Rozalii Tomaszewicz i Jadwidze Sienickiej.


03722604on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart