Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 28.08.2016 (2016-08-27)
Ogłoszenia parafialne 28.08.2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.08.2016

1. W czwartek 01.09  września o godz. 9:00 Msza Św. na rozpoczęcie Roku szkolnego i katechetycznego dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Tolkmicku. Zapraszamy też rodziców, dyrekcje szkół wychowawców, katechetów. Pamiętajmy też o spowiedzi św. na dobrze rozpoczęty rok. Tego dnia -  rocznica wybuchu II Wojny Światowej -  Dzień Pamięci Ofiar II Wojny Światowej i Dzień  modlitw o pokój na Świecie. 

2.  W tym tygodniu: w poniedziałek – Wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela, w środę – Miesięczne Wspomnienie Św. Jana Bosko – ucałowanie relikwii, ponadto -  I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi i komunii św. wynagradzającej. W piątek – odwiedziny chorych.

3.     W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 – Konferencja i zmiana Tajemnic dla Żywego Różańca, o godz. 17:30 – miesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu z procesją Eucharystyczną.

4.     Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego, w którym jak zwykle, znajdziecie wiele interesujących artykułów. 

5.     Więcej wiadomości znajdziecie w nowym Informatorze Parafialnym.

6.     Zapowiedzi przedmałżeńskie:

- Rafał Ignacy Szubert – kawaler i Wioleta Święcon – panna, obydwoje  z parafii tutejszej. Zapowiedź III.

- Mateusz Krzysztof Szydłowski – kawaler z Parafii Św. Wojciecha w Elblągu i Jolanta Misztal – panna z parafii tutejszej. Zapowiedź II.

Ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające zawarcie małżeństwa którejś z wymienionych par, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.

7.     Dziękujemy osobom z ulicy Zakopiańskiej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. Są to Panie: Alina Dudek, Magdalena Mastalerek – Dudek, Mirosława Sędek. Bóg zapłać za złożone ofiary. 

8.     Ojcowie Franciszkanie z Kadyn zapraszają na pielgrzymkę. Informacja w gablotach. 

9.     Informacja Wydziału Duszpasterstwa Rodzin

Dnia 4 września 2016 r. o godz. 15.30 w Kościele Bożego Ciała w Elblągu rozpoczynają się comiesięczne spotkania dla osób żyjących w związku niesakramentalnym. Osoby zainteresowane zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie.


03780880on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart