Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 14.08.2016 (2016-08-13)
Ogłoszenia parafialne 14.08.2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

14.08.2016

1.  Witamy serdecznie ks. Piotra Boryczkę, który  rozpoczyna pracę w naszej parafii. Życzymy Mu, by dobrze czuł się wśród nas, by Matka Boża Wspomożycielka Wiernych upraszała Mu potrzebne łaski na każdy dzień. Szczęść Boże. 

2.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafialne a zwłaszcza na remont organów.

3.  Jutro 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. z poświęceniem owoców, kwiatów   i ziół na Mszach Św.  odprawianych wg rozkładu niedzielnego.

4.  W środę Imieniny obchodzi ks. Jacek Jezierski – Biskup Elbląski. Pamiętajmy o Solenizancie w naszych modlitwach.

5.  Zakończyła się w naszej parafii Akcja „LATO W MIEŚCIE” - półkolonie, których głównym inicjatorem i organizatorem było Oratorium Św. Jana Bosko w Tolkmicku, przy współudziale kilku stowarzyszeń oraz instytucji sponsorujących. W tym roku dzieci i młodzież korzystała z niecodziennych atrakcji w tym różnorodnych warsztatów edukacyjno - sportowych, prowadzonych niekonwencjonalnie, z precyzją i świetną organizacją przez Grupę „M i D” z Warszawy. Brało w niej udział ok. 100  dzieci i młodzieży z całej gminy oraz animatorzy z naszego Oratorium i z Warszawy. 

Dziękujemy wszystkim organizatorom, animatorom, wolontariuszom i instytucjom, które wsparły to działanie. Dziękujemy serdecznie całej Grupie młodych ludzi z Warszawy. Szerzej o całej akcji napiszemy na stronie parafialnej oraz w najbliższym Informatorze Parafialnym

6.  Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego, w którym jak zwykle, znajdziecie wiele interesujących artykułów. 

7.  Zapowiedzi przedmałżeńskie:

- Rafał Ignacy Szubert – kawaler i Wioleta Święcon – panna, obydwoje  z parafii tutejszej. Zapowiedź I.

Ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające zawarcie małżeństwa którejś z wymienionych par, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.

8.  Dziękujemy osobom z ulicy Zakopiańskiej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. Są to Panie: Hanna Siemaszko, Jadwiga Pruchniewska, Zofia Kaczorowska, Agnieszka Kaczorowska. Bóg zapłać za złożone ofiary. 

Komunikat:

Ojcowie Franciszkanie z Kadyn w dniach 16,17,18,19 września organizują pielgrzymkę autokarową do Lichenia, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa i w drodze powrotnej Częstochowa. Koszt pielgrzymki 320 złotych. Kontakt zamieściliśmy w naszej gablocie.


03722745on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart