Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 07.08.2016 (2016-08-06)
Ogłoszenia parafialne 07.08.2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

07.08.2016

1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie gości, którzy odwiedzili nasze miasteczko. Życzymy wszystkim miłego wypoczynku. 

2.  Dziś o godz. 17:00 – konferencja i zmiana tajemnic Żywego Różańca, o 17:30 – adoracja Najświętszego Sakramentu z procesją eucharystyczną.

3.    Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne oraz Fundusz Nauki i Studiów Diecezji Elbląskiej. 

4.  6 sierpnia Pielgrzymka warszawska wyruszyła na Jasną Górę. Tradycyjnie do 14 sierpnia, będziemy jej towarzyszyć codziennym Apelem Jasnogórskim – początek o godz. 20:30.

5.  W tym tygodniu: we wtorek – święto Św. Benedykty od Krzyża – patronki Europy, w środę wspomnienie Św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika, w przyszłą niedzielę – wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego.

6. Trwa miesiąc sierpień. Zachęcamy do zachowania trzeźwości jako wypełnienie Ślubów Jasnogórskich. Pięknym darem byłaby abstynencja. 

7.   Zachęcamy też do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego, w którym jak zwykle, znajdziecie wiele interesujących artykułów. 

8.   Zakończył w naszej parafii 5-letnią pracę organista Pan Michał Hofman. Dziękujemy Mu za ten okres posługi, za prowadzenie chóru, scholi dziecięcej, za oprawę liturgiczną mszy świętych i wielu uroczystości. Życzymy Panu Michałowi Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień życia 

9.    Zapowiedzi przedmałżeńskie:

- Dominik Szlitter – kawaler z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu  i Patrycja Tyczyńska – panna z parafii tutejszej. Zapowiedź III.

- Bartosz Lica – kawaler z parafii tutejszej i Eliza Nowaczyk – panna z Parafii Bł. Doroty z Mątowów w Elblągu. Zapowiedź III.

Ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające zawarcie małżeństwa którejś z wymienionych par, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.

10.  Dziękujemy osobom z ulicy Królewieckiej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. Są to Panie: Genowefa Żbikowska,  Klara Noga, Stanisława Czerepak, Grażyna Korsak. Bóg zapłać za złożone ofiary. 


03721144on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart