Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 31.07.2016 (2016-07-30)
Ogłoszenia parafialne 31.07.2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

31.07.2016

1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie gości, którzy odwiedzili nasze miasteczko. Życzymy wszystkim miłego wypoczynku. 

2. Zakończyliśmy kolejne Dni Jakubowe w naszym mieście. Dziękujemy wszystkim organizatorom, wykonawcom, służbom liturgicznym i porządkowym, odpowiedzialnym za wszystkie funkcje i posługi. Bóg zapłać wszystkim mieszkańcom  i gościom, którzy uczestniczyli w tych uroczystościach. Zapraszamy za rok.

3. Dzisiaj, na Mszy Św. o godz. 11:00 pożegnamy ks. Wiesława oraz dk Cezarego, którzy decyzją ks. Inspektora przechodzą do pracy w Płocku. Dziękujemy Im za wieloletnią posługę w naszej parafii, za wszelkie dobro, które Im zawdzięczamy. Księdzu Wiesławowi dziękujemy za wielkie dzieła, które dzięki niemu wykonano, za wiele pielgrzymek w Polsce i za granicą, za  wiele wyjazdów na filmy religijne. Obu Księżom dziękujemy za radość i uśmiech jakiego nam nie szczędzili. Niech na dalsze lata tej drogi, którą obraliście błogosławi Wam Matka Boża Wspomożycielka Wiernych. Bóg zapłać za wszystko. 

4. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień. Zachęcamy do zachowania trzeźwości, szczególnie tych, którzy mają problem.

5. We wtorek o godz. 17:30 – wypominki za zmarłych a o 18:00 –  Msza Św. za zmarłych, polecanych w wypominkach.

6. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca – okazja do Spowiedzi i Komunii Św. wynagradzającej. W piątek – odwiedziny chorych.

7.  W sobotę 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia Pielgrzymka warszawska wyrusza na Jasną Górę. Będziemy jej towarzyszyć Apelem Jasnogórskim – początek o godz. 20:30.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 – konferencja i zmiana tajemnic Żywego Różańca, o 17:30 – adoracja Najświętszego Sakramentu z procesją eucharystyczną.

9. W niedzielę za tydzień taca na Fundusz Nauki i Studiów Diecezji Elbląskiej oraz na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej.

10. Zachęcamy do wspólnej modlitwy Różańcowej codziennie o godz. 17:30.

11.  Zachęcamy również do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego, w którym jak zwykle, znajdziecie wiele interesujących artykułów. 

12.  Zapowiedzi przedmałżeńskie:

- Dominik Szlitter – kawaler z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu  i Patrycja Tyczyńska – panna z parafii tutejszej. Zapowiedź II.

- Bartosz Lica – kawaler z parafii tutejszej i Eliza Nowaczyk – panna z Parafii Bł. Doroty z Mątowów w Elblągu. Zapowiedź II.

Ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające zawarcie małżeństwa którejś z wymienionych par, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.

13. Dziękujemy osobom z ulic: Świętojańskiej i Królewieckiej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. Są to Panie: Danuta Grudzińska, Zbigniew Malec, Anna Myszka, Janina Szczygieł, Krystyna Wetoszka, Agnieszka Szczygieł Natalia Niżnik.  Bóg zapłać za złożone ofiary. 


03721795on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart