Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 24.07.2016 (2016-07-23)
Ogłoszenia parafialne 24.07.2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

24.07.2016

1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie gości, którzy odwiedzili nasze miasteczko. Życzymy wszystkim miłego wypoczynku. 

2. Dzisiaj  kontynuujemy obchody Dni Jakubowych. Liturgiczne Święto Św. Jakuba Apostoła kościół obchodzi jutro, jednak my obchodzimy  Uroczystości odpustowe  już dzisiaj. Zapraszamy szczególnie na Mszę Św. o godz. 13:00. Potem oferujemy bogaty program na Targowisku miejskim. O godz. 16:00 w porcie poświęcenie  łodzi i jachtów, o godz. 18:45 przed kościołem -  poświęcenie pojazdów. Jutro obchodzimy Święto Św. Krzysztofa. O godz. 18:00 Msza Św. w intencji zmarłych, pochowanych na naszym cmentarzu na której poświęcimy kwiaty i znicze i procesyjnie udamy się na cmentarz. Szczegółowy program całych Dni Jakubowych znajdziecie na plakatach oraz w ostatnim Informatorze parafialnym i na stronie internetowej parafii. 

3. 26 lipca rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Módlmy się za wszystkich uczestników, w tym grupy z naszej wspólnoty, którzy będą uczestniczyć w uroczystościach w Krakowie. Polecajmy Bogu w modlitwach papieża Franciszka, dziękując za Jego obecność w Polsce w tych dniach, prosząc o Boże łaski w wypełnianiu codziennych misji Głowy Kościoła. 

4. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11:00 pożegnamy ks. Wiesława i dk Cezarego, którzy odchodzą od nas do pracy w Płocku. 

5.  Za tydzień Miesięczne Wspomnienie Św. Jana Bosko. 

6.  Karty uczestnictwa dzieci i młodzieży w „Akcji Lato w mieście” będą wydawane w Oratorium od 26 do 29 lipca, bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. Symboliczna opłata za udział wynosi 50 zł. od dziecka.

7. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, w którym jak zwykle, znajdziecie wiele interesujących artykułów. 

8.  Zapowiedzi przedmałżeńskie:

- Dominik Szlitter – kawaler z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu  i Patrycja Tyczyńska – panna z parafii tutejszej. Zapowiedź I.

- Bartosz Lica – kawaler z parafii tutejszej i Eliza Nowaczyk – panna z Parafii Bł. Doroty z Mątowów w Elblągu. Zapowiedź I.

- Bartłomiej Błaszkiewicz - kawaler z Parafii Św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu i Katarzyna Lewandowska - panna z parafii tutejszej. Zapowiedź III.

Ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające zawarcie małżeństwa którejś z wymienionych par, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.

9.  Dziękujemy osobom z ulicy Świętojańskiej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. Są to Panie: Sylwia Tkacz, Elżbieta Bekisz, Elżbieta Buczyńska, Alicja, Borowiec. Bóg zapłać za złożone ofiary. 


03721512on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart