Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

WYJAZD NA FILM BŁOGOSŁAWIONA WINA 16.07.2016 (2016-07-16)
WYJAZD NA FILM BŁOGOSŁAWIONA WINA 16.07.2016

WYJAZD DO KINA

NA FILM

BŁOGOSŁAWIONA WINA

16.07.2016

W sobotę 16 lipca  35- osobowa grupa parafian , pod duchowym kierownictwem ks. Wiesława Kani, udała się do Kina Światowid w Elblągu na film „Błogosławiona wina”

Oto krótka recenzja tego filmu:

Historia cudownego obrazu Matki Bożej doczekała  się ekranizacji. Jest to fabularyzowane dokument na podstawie powieści Zofii Kossak-Szczuckiej pt. „Błogosławiona wina”. 

Pomysł nakręcenia filmu wyszedł od Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, kustoszy kodeńskiego sanktuarium. 

Trzysta osiemdziesiąt pięć lat temu, książę Mikołaj Sapieha, wojewoda litewski i właściciel Kodnia, kradnie z kaplicy w Watykanie obraz Matki Bożej Gregoriańskiej, przed którym został cudownie uzdrowiony. Po udanej ucieczce przed pościgiem papieskim dociera do podlaskiej ziemi, by tam dziękować Matce Bożej za odzyskane zdrowie. Już od pierwszego dnia obecności obrazu w Kodniu dochodzi do licznych uzdrowień. Początkowo Sapieha zostaje ukarany przez Papieża Urbana VIII ekskomuniką, jednak w wyniku licznych zasług Sapiehy, papież orientuje się, że niegodny czyn przynosi błogosławione owoce.

Dziękujemy ks. Wiesławowi za ten wyjazd i wszystkie poprzednie, do kina teatru, różnych miejsc świętych w Polsce i innych państwach. Był to już niestety, ostatni wyjazd. Ksiądz Wiesław jest już „jedną nogą” w Płocku, gdzie od 1 sierpnia będzie pracował. Bóg zapłać za wszystko i niech Matka Boża otacza Księdza swoją miłością i opieką.

Recenzję wykorzystano z: http://blogoslawionawina.pl/
03721854on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart