Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 17.07.2016 (2016-07-16)
Ogłoszenia parafialne 17.07.2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

17.07.2016

1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie gości, którzy odwiedzili nasze miasteczko. Życzymy wszystkim miłego wypoczynku. 

2.  Dzisiaj, po Mszach Św.   zbiórka do puszek na zorganizowanie wypoczynku naszych dzieci pod hasłem „Lato w mieście”.

3. W dniach 23 – 24 lipca obchodzimy Dni Jakubowe. Zapraszamy do uczestnictwa w bogatym programie tych Dni. W sobotę o godz. 19:00 w kościele odbędzie się Koncert lutniowy.  W niedzielę 24 lipca zapraszamy szczególnie na Mszę Św. odpustową o godz. 13:00. Prosimy orszak procesyjny o udział w procesji wokół kościoła. Program Dni Jakubowych podajemy w dzisiejszym Informatorze parafialnym. 

4. W tym tygodniu: w środę – Wspomnienie bł. Czesława Prezbitera, w piątek – Wspomnienie Św. Marii Magdaleny, w sobotę – Święto Św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy.

5. Karty uczestnictwa dzieci i młodzieży w „Akcji Lato w mieście” będą wydawane w Oratorium od 26 do 29 lipca, bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. Symboliczna opłata za udział wynosi 50 zł. od dziecka.

6. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, w którym jak zwykle, znajdziecie wiele interesujących artykułów. 

7.    Zapowiedzi przedmałżeńskie:

- Piotr Pyra – kawaler z parafii tutejszej i Patrycja Joanna Witkowska – panna z Parafii Św. Wojciecha w Elblągu. Zapowiedź III.

- Tomasz Michał Majkowski – kawaler i Katarzyna Agnieszka Jakubowska – panna. Obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź III.

- Robert Walczyk – kawaler i Sylwia Tolksdorf – panna. Obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź III.

- Bartłomiej Błaszkiewicz - kawaler z Parafii Św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu i Katarzyna Lewandowska - panna z parafii tutejszej. Zapowiedź II.

Ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające zawarcie małżeństwa którejś z wymienionych par, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.

8.Dziękujemy osobom z ulicy Świętojańskiej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. Są to Panie: Janina Rotter, Krystyna Rydzewska, Danuta Kowalska. Bóg zapłać za złożone ofiary. 


03808555on-line:88
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart