Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 29.05.2016 (2016-05-28)
Ogłoszenia parafialne 29.05.2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

29.05.2016

1.   Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do ubogacenia Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy na trasie procesji, różnym grupom parafialnym za udział w orszaku procesyjnym, Strażakom, za przewóz nagłośnienia Policji, za czuwanie nad przebiegiem procesji. W Waszej intencji dzisiaj o godz. 12:00 będzie odprawiona Msza Św.  Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tej manifestacji wiary. 

2.   Na Mszy Św. o godz. 12:00 pożegnamy ks. Adama Homoncika, który odchodzi od nas do Rzymu, gdzie będzie pełnił funkcję Dyrektora Wspólnoty Salezjańskiej. Dziękujemy Mu za krótką, ale bardzo owocną pracę w naszej parafii i życzymy bOżego błogosławieństwa na tej kapłańskiej drodze.

3. We wtorek obchodzimy Święto Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny oraz Miesięczne Wspomnienie Św. Jana Bosko. Po Mszach Św. ucałowanie relikwii Świętego.

4.   W środę obchodzimy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych w modlitwach i różnych sposobach miłego spędzenia tego dnia.

5.   Od środy o godz. 17:30 rozpoczynamy Nabożeństwa czerwcowe.

6.  W czwartek zakończenie tzw. Oktawy Bożego Ciała. Na Mszy Św. o godz. 18:00 poświęcenie ziół, owoców i kwiatów.

7.   W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek, I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi i Komunii Św. wynagradzającej. W piątek, tradycyjnie udamy się do osób starszych i chorych.

8.   W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W kaplicy cmentarnej pod tym wezwaniem obchodzimy odpust. Zapraszamy do kaplicy o godz. 12:00 na wspólną modlitwę. Z racji uroczystości, tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9.   W sobotę przypada Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

10. W przyszłą niedzielę ks. Bp Jacek Jezierski przeprowadzi w naszej parafii wizytację duszpasterską. Podczas Mszy Św. o godz. 12:00 udzieli Sakramentu bierzmowania.

11. W najbliższą niedzielę o godz. 17:00 Konferencja dla Żywego Różańca, o godz. 17:30 – Nabożeństwo czerwcowe, połączone z Nabożeństwem  eucharystycznym i procesją. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

12.  Od pierwszej niedzieli lipca, w naszym kościele na stałe zmieniamy porządek odprawiania Mszy Świętych w niedziele      a mianowicie  o godz. 7:00, 09:00, 11:00 i 18:00.

13. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, w którym jak zwykle, znajdziecie wiele interesujących artykułów. Życzymy miłej lektury. 

14.   Zapowiedzi przedślubne: 

- Jarosław Gierba – kawaler, zamieszkały w Strzelnie i Agata Depka – panna z parafii tutejszej – zapowiedź III.

- Dawid Świerczyński – kawaler i Sylwia Bąbelewska – panna. Obydwoje z parafii tutejszej – zapowiedź III.

Ktokolwiek wiedziałby coś o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, proszony jest o zgłoszenie w kancelarii parafialnej.

15.  Dziękujemy osobom z ul. Morskiej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. Są to Panie: Irena Chromik, Zenobia Jankowska, Genowefa Klimaszewska, Wiesława Szewczyk. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

 


03808740on-line:1414
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart