Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

WYJAZD DO KINA NA FILM MŁODY MESJASZ - 15.05.2016 (2016-05-15)
WYJAZD DO KINA NA FILM MŁODY MESJASZ - 15.05.2016

MŁODY MESJASZ - FILM

WYJAZD DO KINA ŚWIATOWID

15.05.2016

 

Dzisiaj /15.05.2016/, wczesnym popołudniem, 40 osobowa grupa tolkmickich parafian, pod duchowym przewodnictwem ks. Wiesława Kani, wyjechała do Elbląga na film „Młody mesjasz”. Wszyscy z ogromną uwagą obejrzeli to filmowe dzieła i chyba zgodzą się z cytowaną niżej recenzją o tym filmie.

„Od czasu Pasji nie było filmu, który miałby szansę tak poruszyć ludzkie serca. Młody Mesjasz to wielka duchowa przygoda. „Umacnia wiarę, wzrusza do głębi, pozwala zrozumieć... Ten film powinien zobaczyć każdy wierzący”. Młody Mesjasz to opowieść o niezwykłych wydarzeniach w życiu siedmioletniego Jezusa, które każą Mu zadać sobie pytanie: kim jestem? Wyjątkowa perspektywa, z jaką nie zmierzyli się do tej pory żadni twórcy, sprawia, że widz ogląda szalenie elektryzujący i inspirujący obraz, a wraz z wyjątkowymi bohaterami opowieści być może po raz pierwszy w życiu stawia sobie pytania: jakim dzieckiem był Jezus? czy chorował, bawił się i śmiał jak każdy inny chłopiec? kiedy i jak odkrył, że jest Synem Boga? jak dojrzewali do tej myśli Józef i Maryja? jak żyła i jak radziła sobie z tą tajemnicą najbardziej wyjątkowa rodzina w dziejach świata? czy mieli wątpliwości? Kto z najbliższych wiedział, kto się domyślał, a kto nie wierzył? Film uświadamia nam, że bez refleksji nad życiem młodego Mesjasza nie da się zrozumieć ewangelicznej prawdy o jednoczesnym bóstwie i człowieczeństwie Jezusa. Znakomicie prowadzi przez ten świat frapujących pytań i odpowiedzi. Jak przystało na wielkie kinowe dzieło, nie pozwala widzowi przejść wobec niego”. 

Dziękujemy ks. Wiesławowi za ten kolejny wyjazd do elbląskiego kina, za to, że pilnuje terminów wszystkich filmowych atrakcji o tematyce religijnej i organizuje nam ich obejrzenie. Bóg zapłać

Recenzja: http://www.fronda.pl/a/genialny-film-mlody-mesjasz-juz-wkrotce-w-polskich-kinach,70571.html

03722636on-line:44
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart