Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 08.05.2016 (2016-05-07)
Ogłoszenia parafialne 08.05.2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

08.05.2016

1.   Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Obchodzona jest ona corocznie w 40 dniu od Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, przeznaczone na remont naszych organów.

Trwa miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Najświętszej Maryi Pannie.  Nabożeństwa majowe, codziennie   o godz. 17:30.  W poniedziałek o godz. 19:15  Nabożeństwo majowe przy krzyżu na ul. Dzikiej, w środę – przy kapliczce na ul. Przybytowskiej. Przez cały miesiąc maj o godz. 20:30 – Apel Jasnogórski. Trwa Nowenna do Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa. 

2.   Jutro  przypada  liturgiczna Uroczystość Św. Stanisława, polskiego duchownego katolickiego, biskupa krakowskiego, męczennika, świętego Kościoła katolickiego, jednego z głównych patronów Polski. Msze Św.  o godz. 7:00 i 18:00.

3.     W piątek 13 maja obchodzimy Wspomnienie Matki Boskiej Fatimskiej. Zgodnie z naszą tradycją, o godz. 20:30 Różaniec fatimski z procesją wokół kościoła.

4.   Ks. Biskup Józef Wysocki serdecznie zaprasza na uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Fatimskiej, która rozpocznie się w sobotę 14 maja o godz. 11.00 w Elblągu - Stagniewie. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.  

5.  W niedzielę 15 maja przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres Wielkanocny. Po Mszy Św. o godz. 12:00 – spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na organizację tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

6. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, w którym jak zwykle, znajdziecie wiele interesujących artykułów. Życzymy miłej lektury. 

7.    Zapowiedzi przedślubne: 

- Jakub Tytus Hyra – kawaler i Malwina Anna Cybula – panna. Obydwoje z Tolkmicka – zapowiedź II.  

Ktokolwiek wiedziałby coś o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, proszony jest o zgłoszenie w kancelarii parafialnej.

8.   Dziękujemy osobom z ul.  Portowej i Ogrodowej  za sprzątanie kościoła  i  przygotowanie go do dzisiejszej liturgii. Są to: Pan Mirosław Kowalczyk, Panie: Kinga Lubowicka, Stanisława Maciorowska, Halina Małysko, Krystyna Machcińska, Wiesława Charyton – Kozioł, Halina Sokoluk.

Przepraszamy za pomyłkowo podaną listę osób sprzątających w ubiegłą sobotę a były to: Panie - Łucja Stryjewska, Maria i Justyna Stołycia, Helena Michaluk oraz  Panowie - Mariusz Szlitter i Ryszard Charyton.  Bóg zapłać wszystkim za złożoną ofiarę. 

Komunikat:

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Tolkmicku zaprasza na majówkę, która odbędzie się na parkingu przy Ośrodku Kultury  w sobotę 14 maja od godz. 16:00.

Bliższe informacje – na tablicy ogłoszeń. 

03805581on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart