Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 24.04.2016 (2016-04-23)
Ogłoszenia parafialne 24.04.2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

24.04.2016

1.Dziś obchodzimy Miesięczne Wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie.

2.Jutro - święto Św. Marka Ewangelisty, w piątek – Św. Katarzyny z Sieny.

3.W sobotę przypada Miesięczne Wspomnienie Św. Jana Bosko. Po Mszach – ucałowanie relikwii Świętego.

4.Przyszła niedziela rozpoczyna miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17:30. Prosimy o przygotowanie krzyży i kapliczek, przy których, kolejno, w poniedziałki i środy o godz. 19:15 będą odprawiane nabożeństwa. Przez cały miesiąc maj o godz. 20:30 rozpoczynamy Apele Jasnogórskie. Serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa.

5.W niedzielę za tydzień o godz. 17:00 – konferencja dla Żywego Różańca a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z nabożeństwem majowym.

6.Przypominamy o możliwości zamawiania Mszy Św. w intencjach własnych i za bliskich zmarłych. Prosimy o zamawianie również w dni powszednie, ponieważ wszyscy chcą w niedziele. Często jesteście zdumieni, że niedzielne terminy już są zajęte a przecież ilość ich jest ograniczona.

7.W ostatnim okresie porządkowaliśmy cmentarz. Z przykrością stwierdzamy, że w różnych miejscach śmieci są wysypywane pod płotem, a przecież są pojemniki i tam jest ich miejsce. Prosimy też o segregację śmieci. Koszt utrzymania pojemników jest bardzo dużym obciążeniem dla parafii, więc zadbajcie, by do nich nie trafiała ziemia i liście, na które jest przeznaczony „boks” obok pojemników. 

8.Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, w którym jak zwykle, znajdziecie wiele interesujących artykułów.

9.Zapowiedzi przedślubne: 

Krzysztof Michaliszyn – kawaler i Joanna Semkiw – panna. Obydwoje z parafii tutejszej – zapowiedź II.

Ktokolwiek wiedziałby coś o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, proszony jest o zgłoszenie w kancelarii parafialnej.

10.Dziękujemy Rodzinie Państwa Idzikowskich z ul. Portowej za sprzątanie kościoła w tym tygodniu. Są to: Beata, Mariusz, Arkadiusz, Natalia, Emilia Idzikowscy. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

Komunikaty:

W dniach 29-30 kwietnia 1958 r. Prymas Polski Stefan kard. Wyszyński odwiedził Elbląg i okolice. Była to druga w historii wizyta Prymasa Tysiąclecia na naszych ziemiach. Osoby, które były świadkami tych wydarzeń, posiadają pamiątki lub zdjęcia upamiętniające tę wizytę prosimy o kontakt.

Modlitwa o beatyfikację kard. Wyszyńskiego w katedrze elbląskiej – ostatni czwartek miesiąca, Msza św. o godz. 18.00.

Zgłaszającym się Parafianom możemy przekazać nr telefonu ks. Jarosława Łukaszewskiego, wikariusza parafii św. Mikołaja w Elblągu 

 ……………………

Ks. Biskup Józef Wysocki serdecznie zaprasza mężczyzn wraz z kapłanami w niedzielę dnia 1 maja br. na godzinę 11 - tą, jako pielgrzymów do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II w Elblągu-Stagniewie.

Od godz. 10-tej będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Po Mszy św. zawierzenie rodzin jako „domowych Kościołów” św. Józefowi, a następnie modlitwa wstawiennicza i uczczenie relikwii Patrona rodzin. 

Prosimy o zabranie ze sobą kamieni, które jako symbole wiary naszych rodzin zostaną pobłogosławione i wbudowane w fundament Kaplicy św. Józefa, która będzie naszym wotum dziękczynnym w 100. rocznicę objawień fatimskich, a także w 1050. rocznicę Chrztu Polski. Ojczyzna nasza i rodziny potrzebują dzisiaj naszej wielkiej modlitwy. Po liturgii zapraszamy na wspólną agapę.

Serdecznie proszę mężczyzn z naszej parafii do wyjazdu na tę pielgrzymkę. Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.

 

03723769on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart