Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne - Wielkanoc 2016 (2016-03-26)
Ogłoszenia parafialne - Wielkanoc 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA WIELKANOCNA

27.03.2016

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wielkanoc jest najstarszym, największym świętem chrześcijańskim. Gdyby bowiem Chrystus nie Zmartwychwstał, nie obchodzilibyśmy żadnych innych świąt, którymi w ciągu całego roku się cieszymy. Nie byłoby również wspólnoty chrześcijan, której fundamentem jest przecież Zmartwychwstanie Chrystusa. 

2. Witam serdecznie wszystkich gości, którzy przybyli na tę poranną, uroczystą Mszę Św. Witam wszystkich parafian. Za chwilę rozejdziemy się do domów na uroczyste śniadanie wielkanocne i spotkania w rodzinnym gronie. Drodzy Parafianie i Goście. Zmartwychwstanie Jezusa ma moc przemienić także nasze życie. Obyśmy wszyscy doświadczyli tej mocy w rozpoczynającym się właśnie Okresie Wielkanocnym. Życzę wszystkim zdrowych  i radosnych Świąt. 

3.  Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy  w ostatnim okresie pośpieszyli nam z pomocą w różnych pracach. Bóg zapłać Państwu Kaczorowskim za przygotowanie Grobu Pańskiego, ciemnicy i świątecznego wystroju kościoła. Dziękuję moim Współbraciom za pomoc, służbie liturgicznej, paniom, dbającym o utrzymanie porządku w kościele, chórowi parafialnemu. Dziś kolejna Msza Św. o godz. 9:00 i pozostałe wg rozkładu niedzielnego. 

5. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. wg rozkładu niedzielnego. Taca przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. 

6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi i Komunii Św. wynagradzającej.  W piątek odwiedzimy osoby starsze i chore w naszej parafii. 

7.   Za tydzień obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego.  O godz. 15:00 zapraszamy  Was na Godzinę Miłosierdzia: Koronkę i Mszę Św. z ucałowaniem Relikwii Św. Siostry Faustyny i Bł. Michała Sopoćki. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. Zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia Caritas.  

9.  W niedzielę za tydzień o godz. 17:00 – Konferencja i zmiana Tajemnic dla Żywego Różańca. O godz. 17:30 – Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją.  

10. Puszki, do których dzieci zbierały jałmużnę w czasie Wielkiego Postu, proszę przynieść w niedzielę 03 kwietnia na Mszę Św. o godz. 12:00. 

11.Bóg zapłać Paniom z ul. Portowej i Morskiej za sprzątanie kościoła w tym tygodniu: Zofii Szarlińskiej, Jolancie Dziedzic, Danucie Podlaskiej, Krystynie Chłosta, Stanisławie Cąkała, Helenie Pawelczyk, Grażynie Baran.  Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

 


03721076on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart