Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 20.03.2016 (2016-03-19)
Ogłoszenia parafialne 20.03.2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA

czyli NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

20.03.2016

1.Zakończyliśmy Rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy ks. Jarosławowi Wąsowiczowi – naszemu Rekolekcjoniście za ten święty czas przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy księżom spowiednikom oraz wszystkim, którzy skorzystali z rekolekcji i sakramentów. Bóg zapłać osobom, które w różny sposób pomogły w posługach w czasie tych dni. 

2.W piątek, tradycyjnie przeszliśmy ulicami naszego miasta z Nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Bóg zapłać Członkom Ochotniczej Straży Pożarnej za poprowadzenie procesji oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu.

3.Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wielki Tydzień. O godz. 12:00 – podsumowanie konkursu „Na najpiękniejszą palmę wielkanocną”. Dziś zbieramy ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. 

Oratorium organizuje dzisiaj kiermasz ozdób wielkanocnych. Podobnie jak w poprzednich latach można będzie nabyć w cenie 5 zł. baranki wielkanocne i w ten sposób wesprzeć działalność tego Stowarzyszenia. 

4.Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Szczegółowy rozkład Mszy i Nabożeństw oraz adoracji przy Grobie Pańskim i godzin święcenia pokarmów zamieściliśmy w ostatnim Informatorze Parafialnym oraz w gablocie i na stronie parafialnej. 

5.W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy Św. o godz. 7:00 rano, natomiast w Poniedziałek Wielkanocny – Msze Św. wg rozkładu niedzielnego.

6.Jak zwykle, zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego, w którym znajdziecie szereg ciekawych artykułów.

7.Bóg zapłać Paniom z ul. Portowej i Morskiej za sprzątanie kościoła w tym tygodniu: Barbarze Chrząszcz, Barbarze Szarlińskiej, Zofii Kowalskiej, Krystynie Gaj. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.


03721077on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart