Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

II edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Elblągu (2016-03-10)
II edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Elblągu

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA

ELBLĄG

18 - 19 marca 2016

Czy myślisz, że warto? Wielu mówi, że tak, ale podobno najlepiej sprawdzić samemu...Tylko, że to nie jest dla wszystkich. Mówią, że tylko dla tych, którzy wiedzą, czego chcą i chcą czegoś więcej. Przyjdziesz i sprawdzisz? 

W nocy z 18 na 19 marca rozpocznie się II edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Elblągu. W tym roku przygotowane są dwie trasy. Pierwsza, tak jak w zeszłym roku, prowadzić będzie przez odcinek 40 km po polach, lasach, wzdłuż Zalewu Wiślanego do Archikatedry we Fromborku. Druga zaś, z okazji Roku Miłosierdzia, do Sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Zielonce Pasłęckiej. Do przejścia są 42 km przez Bażantarnię, Aniołowo, pola i lasy. EDK rozpoczyna się Mszą św. o 20.00 w kościele św. Brata Alberta (Salwatorianie) w Elblągu, ul. Częstochowska 28.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem umacniania i wyrażania wiary. Prawdziwe spotkanie z Chrystusem pośród zmagania z bólem i trudem nocy daje możliwość doświadczenia cierpienia, które było udziałem Jezusa, a dla idących w Drodze Krzyżowej może stać się przyczyną nawrócenia i przybliżenia do Boga. To doskonała okazja do nadrobienia zaległości, aby jeszcze lepiej przygotować się do wydarzeń Wielkiej Nocy!

Jest to propozycja dla ludzi, którzy są aktywni i ciągle stawiają sobie nowe wyzwania, którzy lubią przekraczać siebie i szukają Boga również poza murami kościoła.

Bliższe informacje i zapisy na:

www.edk.org.pl

FB: ELBLAG.EDK

Mail: elblag.edk@gmail.com

Tel: 519 858 899


03721915on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart