Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 28.02.2016 (2016-02-27)
Ogłoszenia parafialne 28.02.2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28.02.2016

 

1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu. O godz. 17:30 – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

2. Jutro obchodzimy Miesięczne Wspomnienie Św. Jana Bosko. Po Mszach Św. ucałowanie relikwii.

3. We wtorek o godz. 17:30 – wypominki za zmarłych, o godz. 18:00 – Msza Św. za zmarłych, polecanych w wypominkach.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi i komunii św. wynagradzającej. Tradycyjnie, w piątek odwiedzimy osoby starsze i chore.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 – konferencja i zmiana Tajemnic dla Żywego Różańca, o 17:30 – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. 

6. Rekolekcje wielkopostne w naszym kościele od 13 do 16 marca będzie prowadził ks. Jarosław Wąsowicz – salezjanin  z Piły. 

7. Przypominamy, że przy bocznym ołtarzu Matki Bożej można wrzucać do puszki swoje intencje dziękczynno – błagalne, które są czytane w każdą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

8.Zachęcamy wszystkich do wykonania palm wielkanocnych. Mogą to być rodziny, osoby indywidualne, szkoły, instytucje, stowarzyszenie itd. Szczegółowy Regulamin umieściliśmy w ostatnim Informatorze Parafialnym. Jest również na stronie parafialnej i w gablocie – w kruchcie kościoła.  

9. W ostatnim Informatorze zamieściliśmy również prośbę o zdjęcia, na których znajdują się księża Salezjanie. Jest to okres od 1967 roku. Chcemy zrobić wystawę z okazji 50 – lecia pracy Salezjanów w Tolkmicku. Proszę sprawdzić swoje albumy, może znajdziecie takie zdjęcia, zrobione przy okazji uroczystości rodzinnych lub kościelnych. Po zeskanowaniu zwrócimy je Wam. Można przesłać je też na adres redakcji, znajdujący się na naszej stronie parafialnej. Liczymy na Waszą pomoc. Dziękujemy wszystkim, którzy już dostarczyli nam takie materiały.

10. O.O Franciszkanie z Kadyn zapraszają na Drogę Krzyżową na Kalwarię Wejherowska w dniu 11 marca 2016 roku. Wyjazd w piątek o godz. 9:00 z Tolkmicka. Koszt wyjazdu 25 zł., przy zapisie. Wszelkich informacji udziela O. Proboszcz Ewaryst tel. 602 248 311. 

11. Jak zwykle, zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego, w którym znajdziecie szereg ciekawych artykułów. W dzisiejszym numerze m.in. ciekawy artykuł o patronie spowiedników św. Alfonsie Liguorim, który dokonał „kopernikańskiego przewrotu” w spowiedzi. Zachęcamy do lektury.

12. Bóg zapłać Paniom z Janówka, za sprzątanie kościoła w tym tygodniu: Halinie i Monice Legiewicz, Dorocie Herbreder, Halinie Pionke, Gabrieli Starosteckiej. Dziękuję Paniom za złożoną ofiarę oraz 15 innym osobom, które nie sprzątały, ale złożyły ofiary na potrzeby świątyni. 

Komunikat:

Trwają zapisy na 2. edycję Elbląskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbędzie się w nocy z 18 na 19 marca. Organizatorzy przygotowali dwie trasy do wyboru: pierwsza 40-kilometrowa z Elbląga do Fromborka, druga 42-kilometrowa z Elbląga do Zielonki Pasłęckiej. EDK rozpoczyna się Mszą św. o 20.00 w kościele św. Brata Alberta (Salwatorianie) w Elblągu, ul. Częstochowska 28. EDK objął swoim patronatem Ksiądz Biskup Elbląski. Szczegółowe informacje na stronie internetowej diecezji elbląskiej


03780915on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart