Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne17.01.2016 (2016-01-16)
Ogłoszenia parafialne17.01.2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

DZIEŃ JUDAIZMU

10.01.2016

 

1.   Dziś podczas Mszy Świętych kazania głosi Salezjanin z naszego Ośrodka Misyjnego w Warszawie – ks. Marek Kowalski. Po Mszy Św. o godz. 12:00 spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

2.   Obchodzimy Tydzień Modlitw za Chrześcijan. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy cierpią lub ponoszą śmierć męczeńską za wyznawania wiary w Chrystusa.

3.   W czwartek obchodzimy Dzień Babci a w piątek – Dzień Dziadka. Polecajmy w modlitwach nasze babcie i dziadków, tych, którzy są z nami i tych, którzy przeszli już do wieczności.

4.    Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie w naszej parafii. Dziękujemy za otwartość i miłe przyjęcia. 

Bóg zapłać za składane ofiary, które w całości przeznaczymy na remont naszych organów.

Jeśli ktoś został pominięty lub z różnych przyczyn nie mógł przyjąć księdza w czasie kolędy, a chce zaprosić duszpasterza na taką wizytę, prosimy już dziś o osobiste uzgodnienie terminu odwiedzin.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Świętego Franciszka Salezego oraz miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Tego dnia przypada też IV rocznica śmierci ks. Wacława Zięby. Msza Św. w Jego intencji w niedzielę o godz. 09:00.

6.   W poniedziałek 25 stycznia organizujemy wyjazd do kina na film fabularny o Papieżu Franciszku. Wyjazd o godz. 17:15, koszt biletu i przejazdu – 15 zł. Zapisy i szczegóły u ks. Wiesława oraz w zakrystii i kancelarii parafialnej.

7.    W niedzielę 31 stycznia obchodzimy Uroczystość Św. Jana Bosko. Tego dnia o godz. 19:00 Koncert Antoniny Krzysztoń. Cegiełki w cenie 10 zł. są do nabycia w kościele lub kancelarii parafialnej.

8.  Przypominamy, że 06 lutego organizujemy w Restauracji „Aspazja” Parafialny Bal Dobroczynny. Zapisy i szczegóły – u ks. Proboszcza i Pani Elżbiety Misztal. W programie dobra zabawa taneczna, konkursy, licytacja obrazów z pleneru malarskiego. Dochód – na cele dobroczynne. 

9.  Jak zwykle, zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, w którym znajdziecie szereg ciekawych artykułów. W tym numerze odnajdziemy znakomity tekst o polskim i warmińskim kompozytorze Feliksie Nowowiejskim, jego geniuszu muzycznym i głębokiej wierze w Boga. 

10.  Bóg zapłać Paniom z ul. Kilińskiego za sprzątanie kościoła w tym tygodniu: Bożenie Podlasiak, Henryce Grzebieli, Anecie Jurczak. Dziękujemy za złożoną ofiarę.


03721810on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart