Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

WARSZTATY OZDÓB CHOINKOWYCH - TOLKMICKO - 07.12.2015 (2015-12-07)
WARSZTATY OZDÓB CHOINKOWYCH - TOLKMICKO - 07.12.2015

"BEZ KORZENI NIE MA KORONY DRZEW"

WARSZTATY OZDÓB CHOINKOWYCH

PARAFIA  ŚW. JAKUBA AP. W TOLKMICKU

07.12.2015

Dzisiaj /07.12.2015/ zakończyliśmy II edycję projektu z cyklu „BEZ KORZENI NIE MA KORONY DRZEW”, realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, przy współpracy  Stowarzyszenia Mieszkańców Wsi „Oleśno- wieś z pomysłem”, Stowarzyszenia VIVA - ART oraz  naszej parafii. Koordynatorem tego pomysłu  jest Pani Teresa Miłoszewska - Kierownik Działu Edukacji Kulturalnej w Światowidzie.

W świetlicy Domu Zakonnego w Tolkmicku spotkali się mieszkańcy Oleśna oraz członkinie Koła Robótek Ręcznych przy tolkmickiej parafii. Oczywiście, była z nami również niezawodna Pani Teresa Miłoszewska ora ks. Józef Grochowski – proboszcz naszej parafii.

Pod okiem Pani Anny Dukszty i Pani Agaty Kopańskiej – instruktorek ze Światowida” wykonywaliśmy ozdoby na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Pierwsze prace  - świeczniki, powstawały z kieliszków, oklejanych specjalnym papierem ryżowym. Było wiele emocji, ale wyszły niepowtarzalne wzory na świąteczne stoły.

Druga praca polegała na wykonaniu ozdobnych dzwoneczków na świąteczne choinki. Wykonane „dzieła” stały się naszą własnością.

Zajęcia dostarczyły nam wiele przeżyć, zabawy i inspiracji do nowych pomysłów. Mamy nadzieję, że nasi goście czuli się u nas dobrze, tak, jak my w gościnnym Oleśnie i Światowidzie. Powstały już trwałe przyjaźnie, które może przeniosą się na III edycję projektu, który ma wyjść spod ręki Pani Teresy Miłoszewskiej. Jest to przecież sposób na spędzanie wolnego czasu przez ludzi III wieku ale także wskazówki dla młodszych, że warto korzystać z czasu, wiedzy i doświadczenia osób starszych, łączyć rozwijanie własnych pasji z działaniem na rzecz innych.

W imieniu ks. Proboszcza Józefa Grochowskiego i Pań z Koła Robótek Ręcznych, dziękujemy organizatorom i współorganizatorom za dobro, jakie wspólnie przeżywaliśmy i czekamy na kontynuację tego mądrego projektu. 

Zob. zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,366,warsztaty-ozdob-choinkowych-tolkmicko-07122015.html

03721802on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart