Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

PIELGRZYMKA DO BIAŁEGOSTOKU - 21.11.2015 (2015-11-21)
PIELGRZYMKA DO BIAŁEGOSTOKU - 21.11.2015

SZLAKIEM BŁ. KS. MICHAŁA SOPOĆKI

PIELGRZYMKA DO BIAŁEGOSTOKU

21.11.2015

Przed świtem 21 listopada br.  35 – osobowa grupa wyruszyła  z Tolkmicka na kolejną pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Jest ono związane z bł. ks. Michałem Sopoćko – spowiednikiem Siostry Faustyny Kowalskiej. Mamy już w naszej wspólnocie relikwie I stopnia Św. Faustyny a od kilku tygodni również bł. ks. Sopoćki – też I stopnia. 

Po przybyciu do tej pięknej Świątyni uczestniczyliśmy w Mszy Św., odprawionej przez ks. Wiesława Kanię – organizatora i opiekuna duchowego  pielgrzymki.

Wkrótce zostanie ogłoszony Rok Miłosierdzia Bożego. Białystok, to kolejne miejsce, które znalazło się na szlaku pielgrzymkowym ku czci Św. Siostry Faustyny i bł. Michała Sopoćki. Byliśmy już w Wilnie, Łagiewnikach, Płocku  i teraz w Białymstoku. 

Po Mszy Św. była okazja do zwiedzenia Sanktuarium i osobistych modlitw dziękczynno – błagalnych przy relikwiach  Błogosławionego. Dużo informacji o tym miejscu uzyskaliśmy od Pani ze Stowarzyszenia Bożego Miłosierdzia. 

Z Sanktuarium udaliśmy się do kaplicy Sióstr Miłosierdzia Bożego, gdzie odmówiliśmy Koronkę i zwiedziliśmy miejsce, w którym przez ostatnie lata życia pracował i modlił się spowiednik Siostry Faustyny Kowalskiej. 

Kolejnym etapem naszego pielgrzymowania była Święta Woda – Góra Krzyży. Zostawiliśmy tam też krzyż przywieziony  z Tolkmicka.

W pobliżu Góry Krzyży znajdują się murowane kapliczki – stacje Siedmiu Boleści Matki Bożej, oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Modliliśmy się indywidualnie przed cudownym obrazem Maryi, dziękując Jej za opiekę, prosząc o potrzebne łaski w życiu. 

Po obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną do Tolkmicka.

Pielgrzymi dziękują ks. Wiesławowi za zorganizowanie tej pielgrzymki i opiekę duchową, a Panu Robertowi – kierowcy, za bezpieczną podróż.

Bóg zapłać.

                                                                    Wiesława Charyton – Kozioł.

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,363,pielgrzymka-do-bialegostoku-21112015.html


03723685on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart