Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA SENIORÓW - 28.10.2015 (2015-10-28)
AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA SENIORÓW - 28.10.2015

ŚWIATOWID ELBLĄG

KONFERENCJA DLA SENIORÓW

28.18.2015

W środę 28 października członkinie Koła Robótek Ręcznych przy naszej parafii uczestniczyły w konferencji „Aktywność społeczna seniorów”, zorganizowanej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Celem konferencji było zdefiniowanie obszarów aktywności osób starszych w różnych sferach życia społecznego. Podczas konferencji poruszano kwestie dotyczące funkcjonowania osób starszych w środowisku lokalnym, uwarunkowań wpływających na podejmowanie aktywności. Poruszone były m.in. problemy dotyczące bezpieczeństwa seniorów w rozumieniu poczucia bezpieczeństwa psychicznego, fizycznego i socjalnego w rodzinie i środowisku lokalnym. Tematy te przedstawili prelegenci, zaproszeni na spotkanie. 

Omówione były też działania jakie zostały wykonane w ramach projektu „Bez korzeni nie ma korony drzew” i były realizowane w Tolkmicku, Oleśnie i Elblągu.

W czasie konferencji udostępniona była wystawa prac członkiń Koła Robótek Ręcznych w Tolkmicku oraz  prac uczestników warsztatów artystycznych w ramach projektu „Bez korzeni nie ma korony drzew”

Konferencja była zorganizowana przez Stowarzyszenie Kulturalne Viva art oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Wsi "Oleśno - wieś z pomysłem", Stowarzyszeniem Oratorium św. Jana Bosko w Tolkmicku, Parafią pw. Św. Jakuba Apostoła  w Tolkmicku.

Dziękujemy Pani Teresie Miłoszewskiej oraz pozostałym współorganizatorom za zaproszenie nas na tę konferencję. Czekamy na kolejne spotkanie i III edycję projektu „Bez korzeni nie ma korony drzew”.

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,356,aktywnosc-spoleczna-seniorow-konferencja-28102015.html

Zobacz: http://www.swiatowid.elblag.pl/pl/galerie/konferencja-o-aktywno-ci-seniorow/

03808557on-line:88
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart