Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 25.10.2015 (2015-10-24)
Ogłoszenia parafialne 25.10.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

25.10.2015 r.

1.  Dziś obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.  

2.  Msza Św. o godz. 12:00 będzie sprawowana jako dziękczynna za tegoroczne zbiory - w intencji rolników, działkowiczów  i sadowników w naszej parafii.

3.   Dzisiejsze ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Po Mszach Św. kleryk Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu będzie zbierał ofiary do puszki na potrzeby tej Uczelni Katolickiej. 

4.   Jak każdego roku, dzisiaj odbywa się „liczenie wiernych”, uczestniczących w Mszach Św. 

5.   W środę obchodzimy Wspomnienie Św. Szymona i Judy Tadeusza – Apostołów.

6.   Nabożeństwa Różańcowe - codziennie o godz. 17:30, dla  dzieci  - we wtorki i czwartki o godz. 16:30. W czwartek po Nabożeństwie dla dzieci – podsumowanie uczestnictwa w spotkaniach Różańcowych. 

7.   W sobotę przypada Miesięczne Wspomnienie Św. Jana Bosko.

8.   Za tydzień obchodzimy  Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o naszych zmarłych nie tylko porządkując ich groby, ale także polecając ich dusze w wypominkach i Mszach Świętych. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Wypisane proszę składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po Mszach Świętych.   

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary, które składacie z przeznaczeniem  na remont organów.

9.   Msze Św. w Uroczystość Wszystkich Świętych jak w niedzielę, z tą różnicą, że nie ma Mszy o godz. 12:00, tylko o godz. 13:00 gromadzimy się w kościele, skąd procesją udamy się na cmentarz.Tam będzie poświęcenie grobów i Msza Św.

10.  W sobotę i niedzielę przeprowadzimy na cmentarzu kwestę. Ofiary zostaną przeznaczone na prace na naszym cmentarzu.

11.  W poniedziałek 02 listopada obchodzimy Dzień Zaduszny. Dodatkowa Msza Św. o godz. 09:00 w kościele i na cmentarzu      o godz. 12:00.

12.  Te i inne wiadomości z życia naszej wspólnoty znajdziecie w nowym Informatorze Parafialnym.

13.  Organizujemy Cecyliadę – Festiwal Piosenki Religijnej. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do ks. Darka lub kancelarii parafialnej.

Regulamin i kartę zgłoszenia znajdziecie  także na stronie parafialnej. Cecyliada odbędzie się 22 listopada br. o godz. 15:30 w naszym Kościele.

14.   Do końca tego tygodnia należy potwierdzić swój wyjazd na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegóły u ks. Wiesława lub w kancelarii parafialnej. 

15.  Polecamy nabywanie nowego Gościa Niedzielnego. Jak zwykle, znajduje się w nim wiele interesujących artykułów.

16.  Bóg zapłać osobom z Młyńskiej,  które sprzątały kościół w tym tygodniu, są to Panie Halina Szamryło i Renata Rzepnicka, które sprzątały kościół też w ubiegłym tygodniu. Dziękuję za złożoną ofiarę.


03723791on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart