Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 11.10.2015 (2015-10-10)
Ogłoszenia parafialne 11.10.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

11.10.2015 r

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, przeznaczone na potrzeby parafialne.

2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Naszą ofiarą do puszek możemy wesprzeć stypendia dla młodzieży otoczonej opieką przez Fundację  „Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z tej pomocy korzysta w naszej parafii kilka osób. Po Mszach Św. można przed  kościołem nabyć tradycyjne kremówki papieskie.  

3.  Po Mszy Św. o godz. 12:00 spotkanie dzieci i rodziców  I-Komunijnych. 

4. Nabożeństwa Różańcowe - codziennie o godz. 17:30, dla  dzieci  - we wtorki i czwartki o godz. 16:30. 

5. W środę obchodzimy Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy dbają o wychowanie i poszerzenie wiedzy naszych dzieci i młodzieży. Nauczycielom i katechetom życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. 

6.  W czwartek obchodzimy Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła. 

7. W piątek o godz. 17:00 zapraszamy wszystkich na specjalny Różaniec Święty z interpretacją za pomocą malarstwa i muzyki, który przedstawi student Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie 

8.  Po Mszy Św. o godz. 12:00 w przyszłą niedzielę – spotkanie dla rodziców i młodzieży, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

9. 25 października o godz. 12:00 będzie sprawowana Msza Św. dziękczynna w intencji rolników, działkowiczów i sadowników w naszej parafii. 

10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy  o naszych zmarłych, polecając ich dusze w wypominkach i Mszach Świętych. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Wypisane proszę składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po Mszach Świętych. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary, które składacie z przeznaczeniem na remont organów.

Zadbajmy również o miejsca spoczynku naszych bliskich. Wszystkie odpady, posegregowane składajmy do ustawionych pojemników. 

Przy tej okazji przypominam, że na Cmentarz nie można wprowadzać żadnych psów. Właściciele, niestety, puszczają je luzem i ślady ich pobytu widać na każdym kroku. Jeśli już ktoś przyjdzie z psem, proszę zostawić go na smyczy przy bramie cmentarnej! 

11. W przyszła niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Zgodnie z Dekretem Stolicy Apostolskiej taca będzie przeznaczona na misje.  

12. Wyjazd na pielgrzymkę do Loretto - 17 października o 4:00 rano.  Są jeszcze wolne miejsca.

13. Organizujemy Cecyliadę – Festiwal Piosenki Religijnej. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do ks. Darka lub kancelarii parafialnej.

Regulamin i kartę zgłoszenia znajdziecie  także na stronie parafialnej. Cecyliada odbędzie się 22 listopada br. o godz. 15:30 w naszym Kościele. 

14. Do końca października należy potwierdzić swój wyjazd na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegóły u ks. Wiesława lub w kancelarii parafialnej.

15. Polecamy nabywanie nowego Gościa Niedzielnego. Jak zwykle, znajduje się w nim wiele interesujących artykułów. 

16. Bóg zapłać osobom z ul. Młyńskiej, które sprzątały kościół w  tym tygodniu: Annie i Paulinie Lebioda, Dianie Tuzimek. Dziękuję za złożoną ofiarę.

 

03721827on-line:33
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart