Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

BEZ KORZENI NIE MA KORONY DRZEW - Warsztaty artystyczne 22.09.2015 (2015-09-22)
BEZ KORZENI NIE MA KORONY DRZEW - Warsztaty artystyczne 22.09.2015

WARSZTATY ARTYSTYCZNE

W ELBLĄSKIM ŚWIATOWIDZIE

22.09.2015

W ramach drugiej edycji projektu "BEZ KORZENI NIE MA KORONY DRZEW”,  kierowanego do osób starszych, członkinie Koła Robótek Ręcznych Matusi Małgorzaty przy Parafii Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku, uczestniczyły 22 września br. w warsztatach artystycznych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Poprowadziła je znana już nam, przemiła Pani Instruktor Ewa Bednarska – Siwilewicz. Poznaliśmy różne techniki pracy w szkle: fusing, wykonanie biżuterii i witraży. Po wypaleniu otrzymamy na pamiątkę  „nasze dzieła”.

Celami realizowanego projektu są m.in. zmiana postrzegania osób starszych przez pryzmat ich możliwości a nie ograniczeń oraz przełamywanie stereotypów związanych z wiekiem.

Pani Teresie Miłoszewskiej – Kierownikowi Działu Edukacji Kulturalnej w Światowidzie, liderce projektu, serdecznie dziękujemy za pomysł z udziałem naszej Parafii a w szczególności grupy z Koła Robótek Ręcznych. Jest to dla nas wspaniała zabawa oraz możliwość zdobycia nowych doświadczeń.

Dziękujemy.

Realizatorzy Projektu: Stowarzyszenie Kulturalne Viva Art oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi "Oleśno - wieś z pomysłem", Stowarzyszenie: Oratorium św. Jana Bosko w Tolkmicku oraz Parafia pw. Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku.

 Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,349,warsztaty-artystyczne-swiatowid-elblag-22092015.html


03723757on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart