Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 13.09.2015 (2015-09-12)
Ogłoszenia parafialne 13.09.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

13.09.2015 r.

 

1.   Dziś II niedziela miesiąca. Bóg zapłać za ofiary na tacę, przeznaczone na potrzeby parafii m.in. na rozpoczęty remont organów w naszym kościele.  

2. Rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców. Nauczycielom i pedagogom szkolnym dziękujemy za ich służbę w kształceniu i wychowaniu dzieci       i młodzieży. Polecajmy ich w naszych osobistych modlitwach. 

3.  Po Mszy Św. o godz. 12:00 spotkanie rodziców i dzieci, przygotowujących się do I Komunii Świętej. 

4. Jutro obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszach Św. ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego. 

5.  We wtorek przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

6. W piątek obchodzimy Święto Św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski i Młodzieży. Uroczysta Msza Św. o godz. 18:00, na którą zapraszamy ministrantów, dzieci, młodzież, rodziców oraz nauczycieli i wychowawców 

7. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12:00 spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

8. W środę, po wieczornej Mszy Św. powakacyjne spotkanie członków chóru parafialnego. Zapraszamy również osoby chętne, które swoim uczestnictwem chcą zasilić tę wspólnotę parafialną. 

9.  17 października organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium w Loretto k/Wyszkowa. Wyjazd o godz. 5:00 rano. Zapisy i szczegóły u ks. Wiesława lub w kancelarii parafialnej. 

10. Polecamy nabywanie nowego Gościa Niedzielnego. Jak zwykle, znajduje się w nim wiele interesujących artykułów. 

11. Osoby zainteresowane pielgrzymką do Ziemi Świętej proszone są o zgłoszenie się do końca października do ks. Wiesława.

12. Bóg zapłać osobom z ul. Elbląskiej, które sprzątały kościół  w  tym tygodniu: Małgorzacie Laskowskiej, Lidii Barańskiej, Krystynie Chrostowskiej. Joannie Sochackiej, Joannie i Justynie Sępka, Jagodzie Sienickiej, Krystynie Szarlińskiej, Paulinie Podsiadło, Rozalii Tomaszewicz, Alinie Dudek. Dziękuję za złożoną ofiarę. 

KOMUNIKAT:

W związku z obchodami Światowego Dnia Pierwszej Pomocy, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu przeprowadzi akcję profilaktyczną dla mieszkańców Tolkmicka  i okolic, mającą na celu propagowanie udzielania pierwszej pomocy. Akcja odbędzie się w dniu 13 września na Placu Wolności przed Urzędem Miasta i Gminy Tolkmicko w godzinach 11.00 do 14.00.

 

03721490on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart