Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 16.08.2015 (2015-08-15)
Ogłoszenia parafialne 16.08.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 

16.08.2015 r.

 

1. Witamy gości, wypoczywających w naszym mieście. Życzymy Wam dobrego odpoczynku i wspaniałych, wakacyjnych  wspomnień z pobytu. 

2.  Dzisiejsze tace będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu oraz Fundusz Nauki i Studiów Diecezji Elbląskiej.

3. Jutro przypada wspomnienie św. Jacka. Imieniny obchodzi Ksiądz bp Jacek Jezierski, Biskup Elbląski. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. 

4.  W sobotę obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. 

5. W naszym Oratorium trwają półkolonie „Lato w mieście”, współfinansowane przez Urząd Miasta i Gminy Tolkmicko. Dzieci spędzają bardzo miło czas. Mają codziennie wiele atrakcji na miejscu i na wyjazdach. Jest to możliwe dzięki ks. Darkowi i ks. Czarkowi oraz pomocy animatorów, rodziców, wolontariuszy i tych, którzy w różny sposób pospieszyli z pomocą, by te półkolonie można było zorganizować.  Już dzisiaj składamy wszystkim Bóg zapłać. 

6. Zachęcamy do nabycia nowego Gościa Niedzielnego. Jest to najpoczytniejsze czasopismo katolickie w Polsce  i szkoda, że w naszej parafii jest tak małe zainteresowanie się jego treścią, tym bardziej, że jest w nim wkładka, dot. najciekawszych wydarzeń w naszej Diecezji, w tym naszej parafii. 

7. Do Sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić: 

- Jarosław Stołycia, kawaler i Danuta Iwona Lenart, panna. Obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź II.

- Tomasz Legiewicz, kawaler i Patrycja Sidor, panna. Obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź II. 

Ktokolwiek wie coś o przeszkodach w zawarciu tego sakramentu, proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.

8. Bóg zapłać osobom z ul. Królewieckiej, które sprzątały kościół  w  tym tygodniu:  Klarze Noga, Czesławowi Żbikowskiemu, Grażynie Korsak. Dziękuję za złożone ofiary. Szczególnie serdecznie dziękuję Paniom Jadwidze Kozioł i Janinie Szynkowskiej, które przygotowały świąteczny wystrój kościoła  na wczorajszą uroczystość Wniebowzięcia NMP, oraz wszystkim, którzy dostarczyli kwiaty, zioła, owoce i warzywa, do wykonania tej dekoracji.


03721880on-line:33
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart