Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 09.08.2015 (2015-08-08)
Ogłoszenia parafialne 09.08.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

09.08.2015 r.

1.   Witamy wszystkich wypoczywających w naszym mieście. Życzymy Wam dobrego odpoczynku i wspaniałych, wakacyjnych  wspomnień. 

2.    Bóg zapłać wszystkim za składane dzisiaj ofiary na tacę, przeznaczone na potrzeby parafialne. W przyszłą niedzielę tace będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu oraz Fundusz Nauki i Studiów Diecezji Elbląskiej . 

3.   Dziś o godz. 10:30 będzie miało miejsce uroczyste wprowadzenie na urząd Proboszcza naszej parafii ks. Józefa Grochowskiego.

4.    Jutro rozpoczynają się w naszym Oratorium półkolonie „Lato w mieście”, współfinansowane przez Urząd Miasta       i Gminy Tolkmicko. Zgłosiło się ponad 100 osób, które do 22 sierpnia, pod okiem ks. Darka oraz animatorów, rodziców i wolontariuszy będą spędzały bardzo miło czas. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy będą opiekowali się tą wielką grupą, przygotowywali posiłki i różne atrakcje. Dziękujemy tym, którzy pospieszyli z pomocą w różny sposób, by te półkolonie można było zorganizować.  

5.   W piątek obchodzimy wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona Diecezji Elbląskiej. 

6.    W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na Mszach Św. poświęcenie ziół, kwiatów i owoców. Msze Św. wg rozkładu niedzielnego.

Prosimy osoby, które mają ogródki lub działki, o przyniesienie w piątek rano owoców i kwiatów do dekoracji kościoła. 

7.    Zapraszamy codziennie – do soboty włącznie o godz. 20:30 do na Apele Jasnogórskie w intencji pielgrzymów, zmierzających do Częstochowy. 

8.   Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, bardzo poczytnego czasopisma katolickiego, które ma wkładkę dot. naszej Diecezji, w tym często naszej parafii. 

8.      Do Sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić: 

- Igor Seroczyński, kawaler z Parafii Św. Mikołaja w Elblągu i Jolanta Klinicka, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź II.

-  Jarosław Stołycia, kawaler i Danuta Iwona Lenart, panna. Obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź I. 

-   Tomasz Legiewicz, kawaler i Patrycja Sidor, panna. Obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź I. 

Ktokolwiek wie coś o przeszkodach w zawarciu tych sakramentów, proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej. 

9.   Bóg zapłać osobom z ul. Królewieckiej, które sprzątały kościół w  tym tygodniu: Czesławie i Zbigniewowi Malec, Annie Myszka, Janinie Szczygieł, Elżbiecie Niżnik, Krystynie Wetoszka, Irenie Mrozowskiej.

Dziękuję za złożone ofiary.

 


03723657on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart