Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

POŻEGNALIŚMY KS. PROBOSZCZA SŁAWOMIRA SZCZODROWSKIEGO 02.08.2015 (2015-08-02)
POŻEGNALIŚMY KS. PROBOSZCZA SŁAWOMIRA SZCZODROWSKIEGO 02.08.2015

TAK POŻEGNALIŚMY 

KSIĘDZA PROBOSZCZA

SŁAWOMIRA SZCZODROWSKIEGO

02.08.2015 

"Jeśli chcesz, aby cię szanowano, postępuj tak, aby cię najpierw pokochano". 

Tak często powtarzał swoim współpracownikom Ksiądz Bosko, wierząc w wychowawczą moc miłości.

Żegnający się dzisiaj z parafianami ks. Proboszcz Sławomir Szczodrowski chyba głęboko w sercu zapisał sobie te słowa.  Wypełniony po  brzegi kościół, jak na Wielkanoc, świadczy, że szacunek, jaki zdobył sobie u parafian i nie tylko parafian, był wypracowany miłością, jaką wszystkich obdarzał. 

Dla każdego miał szacunek, uśmiech, jak trzeba łyżkę strawy. Prowadził dom otwarty. Każdy mógł przyjść porozmawiać, pożalić się na los i opowiedzieć o swoich radościach. Szukano z nim kontaktu nawet w błahych sprawach, które mógł załatwić inny duszpasterz , ale przecież chodziło o ten zwykły, ludzki kontakt i ojcowskie traktowanie. Znał wszystkich parafian. Wiedział, gdzie piszczy bieda i śpieszył takim ludziom z pomocą. Denerwował się czasem na tych, którzy nie martwili się o pieniądze, ale  duszpasterzy znali tylko z kolędy. U Parafian, którzy zrobili Mu nieraz przykrość, doszukiwał się najpierw pozytywnych cech, które  ich usprawiedliwiały.  

Księże Proboszczu. Dla Twoich parafian dzisiejszy dzień, to trudny czas rozstania. Zdążyliśmy Cię polubić, pokochać, obdarzyć szacunkiem i zaufaniem. Znany byłeś z pracowitości, pomysłowości, radości życia i otwartego serca. Głoszoną Ewangelią i własnym przykładem umacniałeś naszą wiarę.

Cóż zrobić? Od początku wiedzieliśmy, że kiedyś od nas odejdziesz, ale to zawsze było tak odległe... Nadszedł jednak dzień pożegnania.

Dziękujemy Ci za WIELKIE SERCE, za dobro, jakim nas wciąż  obdarzałeś. 

Zawierzamy Twoją pracę duszpasterską Bożej Matce Maryi. Niech też Św. Jakub uprasza Ci zdroje niewyczerpanych łask. Pozostaniesz w naszych sercach, pamięci i modlitwie. Ty też o nas pamiętaj i odwiedzaj w miarę możliwości. 

Szczęść Boże na  dalszą kapłańską drogę.

My czekamy na ks. Józefa Grochowskiego, który obejmie urząd Proboszcza w naszej wspólnocie w niedzielę 9 sierpnia na Mszy Św. o godz. 10:30. 

Zob. zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,339,pozegnalismy-ks-proboszcza-slawomira-szczodrowskiego-02082015.html

Zob.: http://tolkmicko.wm.pl/290467,Parafianie-z-Tolkmicka-pozegnali-swojego-proboszcza.html#axzz3iQ5Vbo9I

03722666on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart