Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

POŻEGNANIE KS. PROBOSZCZA SŁAWOMIRA SZCZODROWSKIEGO 01.08.2015 (2015-08-01)
POŻEGNANIE KS. PROBOSZCZA SŁAWOMIRA SZCZODROWSKIEGO 01.08.2015

POŻEGNANIE ODCHODZĄCEGO

OD NAS DO WARSZAWY

KS. PROBOSZCZA

SŁAWOMIRA SZCZODROWSKIEGO

Czcigodny Księże Proboszczu!

Rozstania są trudne tylko wtedy, gdy nadchodzi chwila pożegnania z osobą bliską sercu. Smutek, jaki odczuwamy z powodu Twojego odejścia, dowodzi, że dla wszystkich parafian / i nie tylko parafian/, jesteś naprawdę kimś wyjątkowym.

Kiedy patrzymy wstecz na 9 lat Twojej posługi wśród nas,dostrzegamy, jak wielką wartość mają słowa: „Żyj tak, aby ślady Twoich stóp przetrwały Ciebie”.

Ślady Twojej pracy, Księże Proboszczu, dostrzegamy wokół, a ślady Twojej działalności duszpasterskiej tkwią w naszych sercach.

Trudno wskazać dziś wszystkie dzieła Twych rąk, ale patrząc na owoce Twej pracy, dostrzegamy miłość, jaką kryje Twoje Serce do Boga i ludzi.

Żadne słowa, choćby najpiękniejsze, nie wyrażą naszej wdzięczności za dar takiego kapłaństwa. Możemy Ci Księże, ofiarować tylko modlitwę. Modlić się będziemy o zdrowie dla Ciebie i prosić Boga o to, by zasiane przez Ciebie ziarno wydało plony obfite.

Niech Bóg Błogosławi Ci w nowym miejscu pracy w Bazylice Warszawskiej, którą dobrze znasz. Z Warszawy przyszedłeś do nas, więc i my mamy nadzieję na Twój powrót po kilku latach.

Dziękujemy Ci za każdy rok, dzień, godzinę, minutę, chwilę. Pozostaną one w naszej pamięci. Traktuj nas jak bardzo bliską rodzinę i wracaj do nas, kiedy tylko znajdziesz czas i taką potrzebę.

Księże Proboszczu, za dobro, jakie od Ciebie otrzymaliśmy z serca dziękują Ci wszyscy parafianie. Zapewniamy Cię o pamięci modlitewnej.

                                                Wdzięczni parafianie z Tolkmicka 

                                                             oraz Współbracia.

 

02 sierpnia br. o godz. 12:00 będzie sprawowana Msza Św. dziękczynna za 9 - letnią posługę w naszej parafii ks. Proboszcza Sławomira Szczodrowskiego.

Po Mszy będzie możliwość podziękowania za wszystkie dobra, jakimi odchodzący Ksiądz Proboszcz obdarzał nas w tym czasie.


03721837on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart