Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 29.03.2015 (2015-03-28)
Ogłoszenia parafialne 29.03.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA

29.03.2015 r.

 

1. W środę zakończyliśmy Rekolekcje wielkopostne. Bóg zapłać Wam za obecność na Mszach i Nabożeństwach, za korzystanie z Sakramentów Spowiedzi i Komunii św. Dziękuję Dyrekcjom, nauczycielom oraz dzieciom i młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Tolkmicku za udział w tych Rekolekcjach. Bóg zapłać Ojcu Rekolekcjoniście, księżom spowiednikom i wszystkim osobom, które pomagały w tym czasie w sprawnym przebiegu Rekolekcji.

2. Bóg zapłać za udział w Drodze Krzyżowej ulicami miasta. Dziękuję członkom Ochotniczej Straży Pożarnej za wspólny przemarsz i utrzymanie porządku.  

3. Dziś Niedziela Palmowa, rozpoczynająca Wielki Tydzień przed Zmartwychwstaniem Pana Jezusa. Rozkład Mszy Św. i Nabożeństw na ten tydzień znajdziecie w dzisiejszym Informatorze parafialnym. Zapraszam do uczestnictwa w Triduum Męki Pańskiej, do Adoracji przy Grobie Pańskim oraz udziału w Uroczystościach Zmartwychwstania Pańskiego. 

4.  W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę nie ma Mszy Św. o godz. 7:00. Zapraszamy Was na Jutrznię, która uświęci poranne godziny dnia. Stanowi  ona wspomnienie Zmartwychwstania Chrystusa.  

5.  Dzisiaj, na Mszy Św. o godz. 12:00 podsumujemy konkurs na Najpiękniejszą palmę wielkanocną. Cieszy fakt, że w tym roku mamy do oceny 31 palm z terenu miasta i gminy a także spoza naszej gminy. Palmy są wyjątkowo piękne. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to piękne dzieło. 

6. Po Mszach św. nasze Oratorium organizuje kiermasz wielkanocny. Zachęcamy do nabycia własnoręcznie wykonanych wyrobów. Dochód będzie przeznaczony na wypoczynek letni dzieci

7.   Są też do nabycia paschaliki, które można ustawić na wielkanocnym stole. 

8.  Dzisiejszy Gość Niedzielny, oprócz ciekawych artykułów zawiera płytę z filmem Pasja. Zachęcamy do nabycia tego czasopisma. 

9.  Bóg zapłać osobom z ul. Świętojańskiej, które sprzątały kościół  w tym tygodniu: Barbarze Ornoch, Krystynie Wiszowatej i Grażynie Sienickiej. Dziękuję za złożoną ofiarę.

INFORMATOR ZNAJDZIESZ TU: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/informator-parafialny,biuletyn-informacyjny.html

03723788on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart