Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 22.03.2015 (2015-03-21)
Ogłoszenia parafialne 22.03.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

22.03.2015 r.

 

1.  Dzisiaj V niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne. Witamy w naszej wspólnocie o. Krzysztofa Wesołowskiego, karmelitę z Wrocławia, który od dzisiaj do środy będzie głosił słowo Boże na naszych liturgicznych spotkaniach. 

2.    Rozkład rekolekcji: Dzisiaj – wg schematu niedzielnego.

Poniedziałek , wtorek, środa – Msze św. o godz. 7:00. 9:00, 18:00.  Przed południem spotkania rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. 

W poniedziałek i wtorek o godz. 19:30 – spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży starszej, a w środę dla tej grupy o 19:30 Msza św. 

3.    We wtorek o 9:00 zapraszamy szczególnie osoby starsze i chore. Na tej Mszy będzie można skorzystać z Sakramentu namaszczenia chorych.  

4.    Od jutra będą już księża spowiednicy pół godziny przed mszami. Prosimy o jak najliczniejszy udział w naszych spotkaniach i skorzystanie z Sakramentów spowiedzi i komunii świętej. 

5.    Szczegółowy rozkład Rekolekcji znajduje się na drzwiach wejściowych i na naszej stronie internetowej. 

6.    Polecajmy w modlitwach naszego O. Rekolekcjonistę i wszystkich spowiedników.

7.    We wtorek przypada Miesięczne Wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. 

8.    W środę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia.  

9.    W środę przypada też XXIII rocznica utworzenia Diecezji Elbląskiej. 

10.   Grupa AA, przy naszej parafii w najbliższą środę obchodzi 4 rocznicę działalności. Członkowie Grupy zapraszają  wszystkich zainteresowanych na spotkanie otwarte w środę o godz. 18:30 w świetlicy na plebanii. 

11.   Tradycyjnie, w piątek po Mszy Św. wieczornej, ulicami naszego miasta  przejdziemy Stacje Drogi Krzyżowej. Zapraszam do jak najliczniejszego udziału w tym Nabożeństwie. Niech to będzie manifestacja naszej wiary. Pamiętajmy o lampkach i zniczach, które złożymy przy Krzyżu Zbawiciela.

12.   Za tydzień obchodzimy Niedzielę Palmową. Na Mszy św. o godz. 12:00 będzie rozstrzygnięcie tegorocznego konkursu na Najpiękniejszą palmę Wielkanocną. Przypominam, że jutro upływa ostateczny termin składania palm. Prosimy, by przed tą Mszą wszyscy wyszli z palmami przed kościół,  gdzie nastąpi ich poświęcenia a następnie procesyjnie wprowadzenie do kościoła.

13.   Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień przed Zmartwychwstaniem Pańskim. 

14.   Przypominamy, że  po Mszach Św. niedzielnych, osoby chętne mogą  zwiedzić wystawę i podziwiać panoramę Tolkmicka i okolic  z naszej wieży kościelnej. 

15.   Są do nabycia paschaliki, które można ustawić na wielkanocnym stole.

16.   Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziecie m.in. ciekawy artykuł nt. duchowej adopcji dziecka nienarodzonego, ciekawą historię z cyklu „Ludzie spod krzyża, interesujący artykuł o kręceniu filmu „Pasja” Mela Gibsona. Ten niezwykły  film na płycie będzie dołączony do Gościa Niedzielnego za tydzień. 

17.   Bóg zapłać osobom z ul. Świętojańskiej, które sprzątały kościół w tym tygodniu: Hance Michaliszyn, Annie Szagała, Danucie Grudzińskiej, Robertowi Tomporowskiemu, Elżbiecie Buczyńskiej. Dziękuję za złożoną ofiarę.


03721978on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart