Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

MAREK KAMIŃSKI W TOLKMICKU (2015-03-19)
MAREK KAMIŃSKI W TOLKMICKU

MAREK KAMIŃSKI 

W DRODZE DO SANTIAGO DE COMPOSTELA

ODWIEDZIŁ TOLKMICKO

18 - 19.03.2015

16 marca 2015 roku Marek Kamiński, polski polarnik i podróżnik, wyruszył na pieszą pielgrzymkę z Kaliningradu do Santiago de Compostela Szlakiem Św. Jakuba. Jest to ponad 4000 kilometrów, które chce pokonać w około 100 dni po to, by inspirować i skłonić do refleksji. Jest bardzo otwarty na spotkania z mieszkańcami miejsc, znajdujących się na trasie tej Drogi.

18 marca na trasie pielgrzymki znalazło się Tolkmicko. Powitanie Gościa i osób towarzyszących przez ks. proboszcza Sławomira Szczodrowskiego odbyło się „u wrót miasta”. Na plebanii czekali włodarze miasta : Burmistrz Andrzej Lemanowicz i jego z-ca Pan Józef Zamojcin. 

Goście pierwsze kroki skierowali do kaplicy zakonnej, na modlitwę wieczorną, potem do swoich pokoi.

Podczas kolacji Pan Marek dzielił się wrażeniami z pierwszych etapów i celu tej pielgrzymki, którym będą przemyślenia na temat wartości, jakie odnajdzie w drodze do Santiago de Compostela. 

Po nocnym wypoczynku goście rozpoczęli dzień uczestnictwem w Mszy Św. w Kościele Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku.

Po śniadaniu, spakowani do podróży, skierowali swoje kroki do Ratusza Miejskiego, gdzie czekały władze miasta, z przewodniczącą Rady Miejskiej Panią Magdaleną Dalman i grupą młodzieży z tolkmickiego Gimnazjum wraz z Dyrektorem  Ryszardem Przyborowskim i katechetą, ks. Dariuszem Machniakiem

W czasie krótkiego spotkania Marek Kamiński opowiedział trochę ciekawostek z dotychczasowego życia i celu tej  pielgrzymki, odpowiedział na kilka pytań.

Jeszcze zwiedzenie wieży widokowej i Sali wystawowej.

Czas naglił. Pożegnany przez włodarzy miasta, wyruszył w dalszą drogę. Przez ok. 7 km towarzyszyła Mu grupa tolkmickiej młodzieży, pod przewodnictwem ks. Darka.

Panu Markowi, towarzyszącemu mu lekarzowi i operatorowi, życzymy dotarcia do Grobu Św. Jakuba Apostoła, spełnienia celów tej pielgrzymki, przeżycia wielu wrażeń i spotkanie ciekawych ludzi na trasie, otwartych na wszystkich pielgrzymów, podążających Szlakiem Św. Jakuba Apostoła.

Szczęść Boże na dalszą drogę, od tolkmickich duszpasterzy, władz i mieszkańców naszego miasta.

 

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,300,marek-kaminski-na-drodze-sw-jakuba-apostola-odwiedzil-tolkmicko-18-19032015.html

 

03780885on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart