Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

UROCZYSTOŚCI ŚW. JANA BOSKO 31.01.2015 (2015-01-31)
UROCZYSTOŚCI ŚW. JANA BOSKO 31.01.2015

UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA BOSKO

TOLKMICKO

31.01.2015

Po raz kolejny przeżywaliśmy dziś w naszym kościele Uroczystość Św. Jana Bosko wielkiego Wychowawcy dzieci i młodzieży. To dzisiejsze Święto nabrało jeszcze większego wymiaru. Rok 2015 jest jubileuszowy. 200 lat temu urodził się Św. Jan Bosko, późniejszy założyciel Zgromadzenia Salezjanów.  Jak wszyscy wiemy, do tego Zgromadzenia należą nasi duszpasterze.

O godz. 12:00 rozpoczęła się uroczysta Msza Św. koncelebrowana, której przewodniczył ks. Biskup Jacek Jezierski. On też wygłosił Słowo Boże , przybliżające  postać Świętego i jego pracę na rzecz młodzieży. 

Msza Św. była sprawowana w intencji dzieci i młodzieży oraz wychowawców.  Cieszy fakt, uczestniczyła w niej duża grupa dzieci i młodzieży, kończąca dziś I część ferii zimowych w naszym Oratorium pod hasłem „Zima w mieście” . 

Tę parafialną Uroczystość zaszczycili również:  Pan Maciej Romanowski -  Starosta Powiatu Elbląskiego, Pan Tomasz Domżalski – Dyrektor Powiatowego Centrum  Pomocy Rodzinie, Pani Magdalena Dalman – Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Tolkmicko oraz Pan Burmistrz Miasta i Gminy Tolkmicko. 

Przybyli też dyrektorzy szkół oraz wychowawcy z terenu miasta i gminy. Zaszczycili nas swoja obecnością inni goście, którzy etatowo i społecznie pracują na rzecz dzieci i młodzieży.

Na zakończenie Mszy Św. młodzież z Oratorium przedstawiła krótką scenkę, nawiązującą do życia Św. Jana Bosko.

Podsumowany został też konkurs na układanki z puzzli, ilustracji dot. Świętego. Nagrodzono 34 osoby, które wzięły w nim udział.

Oprawę liturgiczną zapewniły scholki z Pogrodzia i Tolkmicka.

Po Mszy Św. ks. Biskup spotkał się na wspólnym obiedzie z zaproszonymi gośćmi. 

Miło nam donieść, nasz ks. Dyrektor otrzymał piękne podziękowanie od Starosty Elbląskiego za dotychczasową pracę na rzecz młodzieży. Gratulujemy. Goście otrzymali pamiątkowe „statuetki”, nawiązujące do Jubileuszu ks. Bosko i powstającego /trwa remont/ Salezjańskiego Ośrodka   Wychowawczo – Edukacyjnego w Tolkmicku.

Zarówno Msza Św. jak i spotkanie miały bardzo uroczysty charakter i z pewnością pozostaną w pamięci uczestników.

 Jutro / niedziela/ - kontynuacja Uroczystości.

O godz. 19:00 zapraszamy na Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego!!!

03808773on-line:99
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart