Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

PEREGRYNACJA RELIKWII ŚW. JANA BOSKO 1-2.06.2013 (2013-06-03)
PEREGRYNACJA RELIKWII ŚW. JANA BOSKO 1-2.06.2013

UROCZYSTOŚĆ NAWIEDZENIA

RELIKWII ŚW. JANA BOSKO

01 - 02.06.2013

Przybył do nas  w sobotę 1 czerwca , kilkanaście minut po godz. 21:00. Czekaliśmy na Niego przed kościołem.

Wcześniej trwały Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej. W rozgrywkach uczestniczyło ok. 500 młodych ludzi z różnych  miejsc w Inspektorii Warszawskiej, gdzie pracują Salezjanie.

Tuż przed przyjazdem Relikwii uczestniczyliśmy w koncercie ewangelizacyjnym Magdy Anioł. Jej utwory wprowadziły nas w atmosferę oczekiwania na Wielkiego Wychowawcę, Patrona dzieci i młodzieży, Założyciela Zgromadzenia Salezjanów.  W tę atmosferę byliśmy już wprowadzani dużo wcześniej przez naszych duszpasterzy.

Tego wieczora oczekiwali też na Niego Salezjanie z naszej Inspektorii z ks. Inspektorem i ks. Wikariuszem na czele orazinni Księża - Goście. Był też z nami ks. Dziekan Walenty Szymański. Duża grupa parafian i młodzieży, biorącej udział w Igrzyskach z niecierpliwością wypatrywała samochodu, wiozącego niezwykłego Gościa.

Jest!!!

Do kościoła wprowadził Go orszak procesyjny w asyście członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Pogrodziu.

Po powitaniu przez ks. proboszcza Sławomira Szczodrowskiego, uczestniczyliśmy w Nabożeństwie ku czci Św. Jana Bosko.  Słowo Boże, przybliżające  postać i życie Świętego wygłosił ks. Krzysztof Toczyski.

Po nabożeństwie każdy chciał zobaczyć, dotknąć szyby, za którą był ks. Bosko, z relikwiarzem na piersi. To były wzruszające chwile.

Adorację rozpoczęła młodzież, biorąca udział w Igrzyskach oraz Akcja Katolicka z Pogrodzia i inni pielgrzymi.

O północy uczestniczyliśmy w koncelebrowanej Pasterce , pod przewodnictwem ks. Juliana Dzierżaka – salezjanina pochodzącego z Tolkmicka.
Na nocnym czuwaniu gromadzili się mieszkańcy miasta wg. zaproponowanego schematu. Nasz Gość nie był sam.

O godz. 6:00 przyszliśmy na Godzinki, Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Potem były Msze Św. wg niedzielnego rozkładu. Przesunięta została tylko Msza Św. z godz. 12:00 na 13:00.

Msza Św. o godz. 13:00 na długo pozostanie w naszej pamięci. Tłum wiernych z Panem Burmistrzem i Jego małżonką na czele, wypełnił kościół po brzegi. Była znów młodzież w koszulkach z emblematami ks. Bosko.

Tę niezwykłą Mszę Św. przy Relikwiach Św. Jana Bosko ,w asyście wielu duszpasterzy,  sprawował Ks. Biskup Jan Styrna - Ordynariusz Diecezji Elbląskiej. Słowo Boże głosił  ks. Edward Pleń – Krajowy Duszpasterz Sportowców. Transmitowała ją na  cały świat Telewizja Polonia.

Po błogosławieństwie przyszedł czas pożegnania naszego niezwykłego Gościa. Odprowadziliśmy Go do samochodu i stojąc na schodach, ze śpiewem, długo patrzyliśmy jak odjeżdżał.
Święty Janie Bosko, w tej niepełnej dobie, każdy, kto przyszedł do Ciebie, z pewnością chciał Ci coś powiedzieć. Wysłuchaj nas. Obdarzaj Swoją Łaską  i proś o nią naszego  Pana, Jezusa Chrystusa i Jego Matkę.

Święty Janie Bosko, módl się za nami.

Film: http://www.youtube.com/watch?v=sY7W2pGkaJE&feature=youtu.be

http://tolkmicko.wm.pl/157576,Nawiedzenie-relikwii-sw-Jana-Bosko-Swietowanie-poprzez-modlitwe-sport-i-zabawe.html#axzz2VGrMSMfz

http://salezjanie.pl/wiadomosci/tolkmicko-witaj-rybaku-dusz

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,191,relikwie-sw-jana-bosko-1-2062013.html

 

03839221on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart