Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

SAKRAMENT BIERZMOWANIA 18.06.2022 (2022-06-18)
SAKRAMENT BIERZMOWANIA 18.06.2022

UDZIELENIE

SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

18.06.2022

 

Dzisiaj w naszym kościele mieliśmy uroczystość przyjęcia przez młodzież Sakramentu Bierzmowania. Udzielił go ks. Biskup Wojciech Skibicki. On też skierował do kandydatów Słowo Boże, przybliżające powagę tego Sakramentu i kiedy można go otrzymać. 

Sakrament Bierzmowania jest całkowitym dopełnieniem Chrztu Świętego. Jest to kolejny etap zjednoczenia z Jezusem Chrystusem udzielanym tylko jeden raz w życiu. Został ustanowiony przez Jezusa w momencie zesłania Ducha Świętego na Apostołów w wieczerniku. 

Dzisiaj, dzięki Sakramentowi Bierzmowania osiem osób, w tym sześcioro z naszej Parafii i dwoje z Parafii w Pogrodziu, stało się w doskonalszy sposób członkami wspólnoty Kościoła, w którym jest obecny Duch Święty. Przyjęli Oni na siebie pełnię praw i obowiązków chrześcijańskich. 

Bóg zapłać Młodzieży, która skorzystała dziś z tego Sakramentu, oraz Ich Rodzicom, którzy z pewnością byli dla nich wzorem i wsparciem.

Bóg zapłać Księdzu Biskupowi Wojciechowi za udzielenie Sakramentu Bierzmowania, Mszę świętą i Słowo Boże. Dziękujemy księdzu Andrzejowi Dołęgowskiemu i ks. Stanisławowi Szestowickiemu – proboszczowi z Pogrodzia za przygotowanie młodzieży, ks. Józefowi Grochowskiemu -  Dziekanowi i naszemu Proboszczowi , oraz pozostałym Współbraciom, również z Próchnika za asystę w Mszy Świętej, Panu Markowi Żochowskiemu –za oprawę muzyczną, a służbie liturgicznej za   posługę w czasie tej Mszy świętej.

Bóg zapłać wszystkim za obecność i wspólną modlitwę. 


03721237on-line:33
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart