Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA 16.06.2022 (2022-06-16)
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA 16.06.2022

UROCZYSTOŚĆ

NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA

I KRWI CHRYSTUSA

16.06.2022

 

Dzisiaj – 16 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to uroczystość liturgiczna, obchodzona w kościele katolickim co roku. Święto jest "ruchome", każdego roku pojawia się w kalendarzu w innym terminie, zawsze w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. 

O godzinie 11:00 ksiądz Proboszcz Józef Grochowski odprawił Mszę Świętą, po której na ulice naszego miasteczka wyszła procesja do czterech ołtarzy. 

Ta liczba związana jest z ilością ewangelistów, czyli Markiem, Janem, Łukaszem i Mateuszem. Przy ołtarzach czytane były  fragmenty ewangelii. 

W procesji wzięła udział służba liturgiczna, dzieci I – komunijne, dzieci sypiące kwiaty, orszak procesyjny z udziałem wspólnot parafialnych i parafian, oraz Członkowie naszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Do pierwszego ołtarza monstrancję niósł ks. Proboszcz, do drugiego – ks. Andrzej Dołęgowski, do trzeciego – ks. Dionizy Mróz, do czwartego – ks. Piotr Boryczka. Przy tym ołtarzu monstrancję ponownie wziął ks. Proboszcz Józef Grochowski. Przed kościołem pobłogosławił wszystkich Parafian – na cztery strony świata. Błogosławieństwem objął  również tych, którzy z różnych przyczyn nie byli na Mszy, oraz tych, którzy są za granicami Polski.

Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu dzisiejszej Uroczystości : Panom, którzy bardzo rano ustawili ołtarze na stałych miejscach, całemu orszakowi procesyjnemu i wszystkim wiernym, którzy zamanifestowali swoją obecnością przynależność do naszego Kościoła. 

Szczęść Boże. 

Zdjęcia: Natalia Ralska

 

 

 

 

 

 

 

03723738on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart