Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

NIEDZIELA PALMOWA 10.04.2022 (2022-04-10)
NIEDZIELA PALMOWA 10.04.2022

NIEDZIELA

PALMOWA

10.04.2022

Niedziela Palmowa  jest ściśle związana z przybyciem Jezusa Chrystusa do Jerozolimy na Święto Paschy. Według Biblii, witający Syna Bożego lud rzucał przed wjeżdżającym na ośle Jezusem gałęzie palmowe. Ta tradycja  zapoczątkowała zwyczaj święcenia palm. Przetrwał on w trochę zmienionej formie do naszych czasów. Wierni przychodzą do kościoła z palmą, która symbolizuje męczeńską śmierć oraz odradzające się życie.

W kościele katolickim Niedziela Palmowa jest szczególnie celebrowana. W naszej parafii też. Pandemia pokrzyżowała nam ogłaszanie Konkursu na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku wrócimy do tej tradycji.

Na dzisiejsze Msze w naszym kościele przyszło bardzo dużo wiernych, a szczególnie na Mszę św. o godz. 11:00, z poświęceniem palm przed kościołem i procesją wokół kościoła. Ksiądz Proboszcz niósł palmę wykonaną przez Koło Matusi Małgorzaty, działające przy naszej Parafii. 

Duża ilość dołączonych zdjęć obrazuje tę uroczystość, którą celebrował ks. Proboszcz. Na organach grał ks. Piotr Boryczka, a ks. Andrzej pełnił posługę w konfesjonale. 

Dzisiaj też, na koniec Mszy dzieci pierwszokomunijne otrzymały książeczki – modlitewniki.

Drodzy Parafianie. Bardzo cieszy nas Wasze liczne  uczestnictwo w ostatnich Mszach i nabożeństwach. Mamy nadzieję, że Covid nas pożegnał i wszyscy będziemy uczestniczyli w nadchodzącym Triduum Wielkanocnym, Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, adoracjach, święceniu pokarmów i kolejnych obrzędach w roku liturgicznym. 

Nieraz daliście dowody swojej głębokiej wiary  i daj Boże, by najbliższy czas zbliżył do kościoła nas wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy trochę oziębli... 

Szczęść Boże Wszystkim.

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,741,niedziela-palmowa-10042022.html

03722775on-line:33
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart