Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MIASTA 08.04.2022 (2022-04-08)
DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MIASTA 08.04.2022

DROGA KRZYŻOWA 

ULICAMI TOLKMICKA

08.04.2022

 

Serca się radują, że na ulice naszego miasta wróciła Droga Krzyżowa.

Na Mszę świętą,  poprzedzającą dzisiejszą Drogę Krzyżową przyszła liczna grupa parafian. Tak, jak przed pandemią… Mszę świętą celebrował ks. Andrzej Dołęgowski wspólnie z ks. Dziekanem - Proboszczem Józefem Grochowskim. Oprawę muzyczną liturgii zapewnił ks. Piotr Boryczka. 

Przed ołtarzem ustawiono wielki Krzyż z zapalonymi lampionami. Od lat jest to nie pisany „obowiązek” Pana Ryszarda Szynkowskiego. Krzyż ten jest niesiony w procesji ulicami naszego miasta. 

O to, by odtworzyć lub stworzyć nowe grupy do  niesienia Krzyża zadbał ks. Andrzej Dołęgowski z pomocą ks. Proboszcza. I udało się… Może jeszcze po tej pandemicznej ciszy, niektóre z nich były małe, ale z pewnością przyszły rok będzie lepszy. 

Krzyż niosły różne grupy społeczne i wspólnoty parafialne jak: księża i służba liturgiczna, i rolnicy, działkowcy, sadownicy, rybacy, wędkarze, służba zdrowia, nauczyciele i pracownicy Szkoły, rodzice, młodzież, dzieci, Kółko Różańcowe, Kółko Robótek Ręcznych, Straż Honorowa NSJ, chór parafialny, sportowcy, oraz Uchodźcy z Ukrainy, którzy znaleźli u nas schronienie na plebanii i bardzo chętnie włączają się w nasze uroczystości. Asystę Drogi Krzyżowej stanowiła jak zwykle nasza niezawodna Ochotnicza Straż Pożarna, która przejęła Krzyż na ostatniej stacji i złożyła Go przed Kościołem. Parafianie ustawili tam swoje znicze. 

Krzyż i palące się znicze mają wskazać drogę uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, której Uczestnicy wyruszyli dziś z Elbląga. Jedną z końcowych stacji jest nasz Kościół i gorąca herbata na plebani.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w dzisiejszej Drodze Krzyżowej, którzy w różny, często anonimowy sposób przyczynili się do jej organizacji, również Ekstremalnej Drogi. Tak bardzo liczymy na powrót niektórych osób do naszej pięknej świątyni i udział w Triduum Paschalnym, Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego i innych pięknych wydarzeniach religijnych. Wasza dzisiejsza obecność jest budująca i niech tak zostanie. 

Bóg zapłać wszystkim.

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,740,droga-krzyzowa-ulicami-miasta-08042022.html

03721051on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart