Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI WIEKOPOSTNYCH 27 – 30.03.2022 (2022-03-30)
ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI WIEKOPOSTNYCH 27 – 30.03.2022

PODZIĘKOWANIE

KS. JULIANOWI DZIERŻAKOWI

REKOLEKCJONIŚCIE 

30.03.2022

 

Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne głosił ks. Julian Dzierżak, Salezjanin, od dziecka mieszkający w Tolkmicku. Obecnie pracuje w Łodzi, jako Dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich im św. Jana Bosko.

Czcigodny Księże Julianie.  Drogi Księże Rekolekcjonisto. 

Zakończyły się  tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne, które Pan Bóg dał nam przeżyć pod Twoim kierownictwem, w Parafii, w której byłeś z nami od dziecka, z której doszedłeś do kapłaństwa. Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni, bo ciągle jesteś jednym z nas…

Księże Julianie. Dni Rekolekcji, które głosiłeś,  każdy z nas przeżywał na swój sposób, ale dla wszystkich był to czas szczególnego zamyślenia,  zatrzymania się, odłożenia w kąt niezałatwionych spraw.

To Ty przypominałeś nam, że możemy lepiej żyć, jeśli otworzymy się na bliskość Boga i Jemu zaufamy. Ty, w prostych słowach,  sprawiałeś, że nad każdym Twoim zdaniem zastanawialiśmy się, jaki / jaka ja jestem w tym przypadku…, co muszę naprawić… Twoje nauki zasiały w naszych sercach ziarenka dobroci i miłości, ponieważ starałeś się  obudzić w nas świadomość, że Wielki Post jest czasem nieustannego pogłębiania naszej  wiary, odkrywania siebie, otwierania się na drugiego człowieka.

Dziękujemy Ci za trud włożony w przygotowanie nas do spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem. 

Czcigodny Księże Julianie. 

Życzymy Ci wiele zdrowia. Niech radosne Święta Paschalnej Ofiary przyniosą Ci miłość w codzienności, nadzieję w bezradności i wiarę w wątpliwościach. Zmartwychwstały Pan niech obdarza Twoje życie radością i pokojem na każdy dzień.  Będziemy pamiętać o Tobie w naszych modlitwach abyś dalej mógł głosić Słowo Boże. 

Błogosławionych i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego szczerze życzą Ci wdzięczni za Twoje nauki i rady : 

Ks. Proboszcz Józef Grochowski i Współbracia, 

oraz tolkmiccy Parafianie.

 


03808767on-line:99
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart