Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

WIZYTACJA KANONICZN0 - DUSZPASTERSKA KS. BISKUPA WOJCIECHA SKIBICKIEGO 06.02.2022 (2022-02-06)
WIZYTACJA KANONICZN0 - DUSZPASTERSKA KS. BISKUPA WOJCIECHA SKIBICKIEGO 06.02.2022

WIZYTACJA

KANONICZN0 - DUSZPASTERSKA

KS. BISKUPA

WOJCIECHA SKIBICKIEGO

06.02.2022

Dzisiaj od porannej Mszy świętej aż do wieczora mamy zaszczyt gościć w Parafii ks. Biskupa Pomocniczego Diecezji Elbląskiej - Wojciecha Skibickiego. Takie wizytacje kanoniczno – duszpasterskie odbywają się co 5 lat.

Ks. Biskup młody, sympatyczny, podbił serca naszych Parafian, którzy licznie przyszli na Msze święte, a jeszcze pozostała Msza o godz. 18:00.

Na wszystkich Mszach ks. Biskup Wojciech głosił słowo Boże, nawiązujące do dzisiejszej ewangelii o połowie ryb na jeziorze Genezaret. Mówił też o powołaniach kapłańskich młodych ludzi. Wstępują oni częściej do stanu duchownego, jeśli mają wsparcie Najbliższych. Jeśli w  rodzinach, mają „letnią” wiarę w Boga, decyzje takie nie mają miejsca, albo po pewnym czasie młodzi ludzie wycofują się z podjętych decyzji.

Po Mszy świętej o godzinie 10:00 ks. Biskup spotkał się z grupą Wolontariuszy parafialnych. Podziękował Im za bezinteresowną pomoc Księdzu Proboszczowi i za efekty wielu prac. 

O godz. 11:00 ks. Biskup celebrował Mszę świętą wraz z ks. Proboszczem Józefem Grochowskim i ks. Edwardem Rysztowskim. Przed Mszą św. powitali go Parafianie, a po Mszy podziękowali za sprawowaną Mszę świętą. Oczywiście, razem z ks. Proboszczem. Parafianie przygotowali również i wręczyli tradycyjne  dary podczas tej Mszy. 

Oprawę Mszy św. o 11:00 przygotował Chór parafialny pod kierownictwem ks. Piotra Boryczki. Podczas innych – na organach grał i śpiewał pan Marek Żochowski. Pozostali Księża sprawowali również funkcje pomocnicze podczas tej i pozostałych Mszy świętych. 

Ksiądz Biskup spotkał się na chwilę z dziećmi, które uczestniczyły w Mszy świętej.

Księże Biskupie Wojciechu, dziękujemy Ci za dzisiejszą wizytację, słowo Boże i Mszę świętą. Zapraszamy częściej do naszej Parafii. 

Zapewniamy Cię o naszej pamięci modlitewnej. 

Szczęść Boże na tej kapłańskiej drodze życzą Ci: 

ks. Proboszcz Józef Grochowski i Współbracia, 

oraz tolkmiccy Parafianie.


Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,729,wizytacja-kanoniczn0-duszpasterska-ks-biskupa-wojciecha-skibickiego-06022022.html

03721210on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart