Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

NIEZWYKŁE ODWIEDZINY ŚW. JAKUBA APOSTOŁA 21.08.2021 (2021-08-21)
NIEZWYKŁE ODWIEDZINY ŚW. JAKUBA APOSTOŁA 21.08.2021

NIEZWYKŁE ODWIEDZINY 

ŚWIĘTEGO JAKUBA APOSTOŁA

W TOLKMICKU

21.08.2021

Dzisiaj tolkmiccy Parafianie, Pielgrzymi i Goście mieli okazję spotkać niezwykłego Gościa. Drogą wodną, z Krakowa, pielgrzymując do Santiago de Compostella,  zatrzymał się u nas św. Jakub Apostoł, patron naszego Miasta i Parafii. Jest to bardzo ważna wizyta w Roku Świętego Jakuba.

Przed południem z łodzi przesadzono tego „pasażera” do samochodu strażackiego, którym przejechał ulicami miasteczka. 

Punktualnie o godz. 12:00 dzwony bijące na „Anioł Pański” oznajmiły, że nasz Gość dojechał do Kościoła św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku. Mimo, że wizyta była trochę spontaniczna, to spora grupa osób, z księdzem Proboszczem Józefem Grochowskim na czele i ks. Piotrem Boryczką, powitała Świętego i Organizatorów.

Po wejściu do kościoła, Ksiądz Proboszcz modlił się razem z Parafianami i Gośćmi, dziękując Bogu, że doszło do tego spotkania i prosząc Świętego Jakuba by swoim wstawiennictwem wypraszał wszystkim potrzebne łaski u Boga. Do Godziny Miłosierdzia był czas na własne prośby i dziękczynienia. 

O godz.15:00 zebraliśmy się na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy. 

O godz. 17:00 ks. Proboszcz odprawił nabożeństwo do Świętego Patrona, a o godz. 18:00 rozpoczęła się Msza święta, której przewodniczył ks. Proboszcz w asyście ks. Andrzeja Dołęgowskiego. Okolicznościowa Ewangelia dotyczyła prośby Matki Jakuba i Jana: „Powiedz, żeby ci dwaj moi synowie zasiedli w Twoim królestwie jeden po prawej, a drugi po lewej Twej stronie” i słowa te były myślą przewodnią krótkiego kazania, które wygłosił ks. Proboszcz. Oprawę muzyczną Mszy zapewnił Chór parafialny pod przewodnictwem ks. Piotra Boryczki. 

Po błogosławieństwie wiernych, ks. Proboszcz poprosił o kilka słów Organizatora tego pięknego rejsu. Na zakończenie wszyscy otrzymali jeszcze błogosławieństwo relikwiarzem z relikwiami św. Jakuba - I stopnia, które mamy w naszym kościele.

Czas dobiegał końca… Pożegnaliśmy naszego Świętego Gościa, który musiał przejechać mały odcinek samochodem, by zdążyć do następnej Parafii. 

Dziękujemy Organizatorom i naszym Księżom za ten modlitewny czas. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu i przeprowadzeniu nawiedzenia Figury św. Jakuba Apostoła w naszym kościele. Serdeczne Bóg zapłać Członkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Tolkmicku, oraz Panu Adamowi Rublewskiemu za transport Figury, a wszystkim obecnym za wspólną modlitwę. Jak się dowiedzieliśmy, Gdańsk jest ostatnim odcinkiem pielgrzymki do Santiago de Compostella. Ciąg dalszy będzie kontynuowany w przyszłym roku.

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,709,niezwykle-odwiedziny-sw-jakuba-apostola-21082021.html

Zobacz też: https://elblag.gosc.pl/doc/7054470.Flis-sw-Jakuba-dotarl-do-Tolkmicka

03723724on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart