Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

JUBILEUSZE 25 LECIA KAPŁAŃSTWA - 03.06.2021 (2021-06-02)
JUBILEUSZE 25 LECIA KAPŁAŃSTWA - 03.06.2021

JUBILEUSZE 25 LECIA KAPŁAŃSTWA 

KSIĘDZA ANDRZEJA KURTO 

I KSIĘDZA JULIANA DZIERŻAKA  

03.06.2021

 

„Wystarczyła Ci sutanna uboga

I ubogi wystarczył Ci ślub,

bo wiedziałeś kim jesteś dla Boga

i wiedziałeś co Tobie da Bóg”

                           /Sutanna uboga – autor nieznany/  

                                     Czcigodni Księże Andrzeju i Księże Julianie. 

                                     Drodzy Jubilaci!

Mija właśnie 25 lat od chwili, gdy Jezus Chrystus spojrzał na Was i uczynił rybakami serc ludzkich, a Wy z ufnością przyjęliście powierzone zadania i spełnicie swoje kapłańskie powołania. Tak bardzo jesteśmy szczęśliwi i dumni, że ten piękny Jubileusz postanowiliście obchodzić w naszym Kościele Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku, w Roku Świętego Jakuba, przy Relikwiach Patrona Miasta i Kościoła. 

Ksiądz Julian Dzierżak, to Tolkmiczanin od dziecięcych lat. Jego pobożność nikogo nie  zdziwiła że wybrał kapłańską drogę. 

Księże Julianie. Tu przeżywaliśmy Twoje kapłańskie święcenia. Śledzimy Twoje sukcesy, bo często jesteś w Tolkmicku u kochanej Mamy i Rodziny. W czasie tych odwiedzin, widzimy Cię w kościele, przewodniczysz w sprawowaniu Mszy Świętych, tych codziennych i z racji różnych Uroczystości. Bardzo chętnie rozmawiasz z ludźmi, których znasz z dawnych lat i innymi, których spotykasz  w czasie tych wizyt. 

Ksiądz Andrzej Kurto pracował u nas jako wikariusz od 01 sierpnia 1994 roku do końca lipca 1997 roku. Księże Andrzeju, starsi mieszkańcy pamiętają Cię, jako pełnego energii, zawsze uśmiechniętego i pracowitego Księdza. To z Twojej inicjatywy powstało Stowarzyszenie SALOS w naszej Parafii. Praca z dziećmi i młodzieżą, to był Twój żywioł. Z tego, co wiemy, nic się nie zmieniło w tej kwestii. Cieszymy się bardzo, że wybrałeś nasze miasteczko na miejsce świętowania tego Jubileuszu. 

Kochani Jubilaci. 

Z okazji Jubileuszu 25-lecia Kapłaństwa, w imieniu całej tolkmickiej Parafii i Gości z różnych stron, życzymy Wam  wielkiej radości z każdego dnia kapłańskiej służby, Bożego Błogosławieństwa i obfitości darów Ducha Świętego. Niech dobry Bóg darzy Was zdrowiem i pokojem, a Matka Boża Wspomożycielka Wiernych ma Was w Swojej opiece i wyprasza potrzebna łaski.

Życzymy, abyście trwali na posterunku, w miejscach,  które Pan Bóg Wam powierzył. Głoście Słowo Boże, sprawujcie Sakramenty Święte, a Swoim działaniem i świadectwem życia, pomnażajcie  w nas, pragnienie zażyłości z Jezusem Chrystusem. Niech zawsze towarzyszy Wam Boża Łaska i mądrość, a także ludzka życzliwość i wsparcie w Waszej pracy. 

W 25 rocznicę Święceń kapłańskich, otaczamy Was naszą modlitwą, dziękując Panu Bogu za obecność wśród nas, za wszystko dobro, które stało Waszym udziałem, za czas, siły i talenty, którymi służycie ludziom. 

           Szczęść Boże w drodze po dalsze Rocznice i Jubileusze! 

Te szczere, z głębi serc płynące słowa kierują dziś do Was: 

Ksiądz Proboszcz Józef Grochowski i Współbracia,

oraz tolkmiccy Parafianie

 

PS. W trakcie pisania tych życzeń, z przyczyn niezależnych,  doszło do przeoczenia pewnych danych, za co przepraszamy i prostujemy.

Ksiądz Andrzej Kurto obchodzi w tym roku 30 - lecie kapłaństwa. Taki sam Jubileusz obchodzi w tym roku ks. Tadeusz Jarecki - Inspektor Warszawskiej Inspektorii Salezjańskiej. Wszystkie życzenia są ważne i kierowane do wszystkich trzech Jubilatów. Wszyscy Jubilaci, w asyście ks. Zbigniewa Kuleszy - Ekonoma Inspektori Warszawskiej, odprawiali dzisiejszą Mszę Świętą, a nastepnie przewodniczyli procesji z monstrancją. 


03721950on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart